Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Oti

Stran: [1]
1
Herní témata / povinné PvP?
« kdy: Prosinec 18, 2017, 07:41:38 odpoledne »
Ahoj, mám návrh k zamyšlení. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, že většina hráčů není moc bojovného charakteru a jistě je i velká část těch, kteří nehrají hry proto, aby si odreagovali touhu ničit a zabíjet ostatní. Na tomhle serveru mně baví možnost levelování postavy a porážení těžších monster, to je skvělá zábava a rozhodně i velmi dlouhodobá. Co mi ale naprosto nevyhovuje, je systém, který vás nutí pořád žít ve strachu z permanentní smrti způsobené jiným hráčem a praktické nemožnosti se jí ubránit.  Mně PvP nebaví a nechci ho dělat, ale vyhnout se mu nedokážu. Ať zalezu kamkoli, vždy mně přepadne parta nějakých pitomečků, kteří jsou vždy v přesile a seberou mi kompletně všechno, včetně bot. Pokud se ressnu , dají mi resskill a já mohu zase několik dní vydělávat na novou výbavu, teda pardon, oni mi všechno vzali, takže jak mám vydělat?
Někdo by mohl namítnout, že tyhle jedince PvP na rozdíl ode mně baví, ale oni nedělají PvP, oni prostě jen zabíjejí slabší a nepřipravené oběti, kteří reálně nemají šanci utéct, natož se ubránit. To není PvP, to je cílené kažení hry jiným pod vidinou snadného zisku vybavení. Obíhat doly a místa, kde se expí, to je prostě srabařina. A hrát hru způsobem, který kazí zážitek ostatním je ubohé, i když to pravidla umožňují.  A pokud hlavní pocit, který po dvou hodinách hraní mám, je frustrace a znechucení, je něco špatně.
 
Pochopil jsem, že starou Morii admin vypnul kvůli stále se zhoršujícímu chování hráčů, ale tady je takové chování vyloženě podporované. Nikde jsem v pravidlech nečetl, že tady může jedna frakce beztrestně vraždit druhou, ani jsem se nedočetl, že se boji prostě nedá vyhnout. Utéci není možné, recall trvá nesmyslně dlouho... proč bych se měl hnát za lepší výbavou a vyšším levelem, když mi výbavu může kdykoli kdokoli beztrestně vzít a level je mi přitom k ničemu?  Někdo může namítnout, že pokud se mi to nelíbí, tak ať tu přestanu hrát. To je také východisko, ale není to řešení . Já bych zde hrát chtěl a rozumější mi připadá pokusit se nejprve něco změnit.
 
Takže jsem pro to, aby se těm, kteří PvP prostě dělat nechtějí toto nějak umožnilo. Způsob by se jistě dal nalézt.  Věřím, že nejsem zdaleka jediný, který by tuhle možnost využíval, a že i realizační tým nechce, abychom volili tu druhou, tedy přestat zde hrát.

2
Offtopic / Necromancer začátečník
« kdy: Listopad 01, 2017, 06:46:25 odpoledne »
Dobrý večer.  Začal jsem nově na tomto serveru a i mé předchozí zkušenosti s UO nejsou nijak veliké a tak potřebuji pár rad do začátku.  Jdu rovnou k věci.

Vybral jsem necro  (kvůli lásce z Diabla 2) a Gondor. Jsem lvl 6. Na (prakticky prázdné) wiki jsem toho moc nenasel a tak se ptám tady. Pokud na nějaké mé otázky přesto odpověď na netu je, stačí mne odkázat.

Jak a kde ideálně expit sólo na mém lvl, pokud to jde?

Jak a kde expit na následujících úrovních?

Jak vlastně za nekra hrát?  Zatím jsem jen házel fireball a teď na sestce vyvolam dva vampiry a pak stojím,  protože při kouzlení mi dojde mana.

Jaké skilly  a ability zvedat a v jakém pořadí?

Co je to standcast a jak jej využívat?

Jsou zde nějaké questy, které se mi vyplatí plnit l a pokud ano, jaké?

Je zde nějaký dungeon a povrchová lokace pro začátečníky?

Jak zjistim jakou mám nosnost a aktuální zátěž?

Mohu jako nekromancer nějak proklinat nepřátele a buffovat své summony?

Nikde jsem nenašel popis zbrojí a hlavně zbraní, je tu nějaký?

Jsou zde nějací vendoři vykupující předměty?

Je zde něco jako NO PvP oblasti?

Má smysl abych jako nekro trénoval nějaký výrobní skill?  Asi bych využil alchymii ale nevím jakým tempem roste a jestli nekro dovede vůbec něco namíchat.

Je někde na netu poradna mapa se jmény oblastí a měst,  abych se zorientoval  kde co je?

Víc mne zatím nenapadá.  Předem děkuji za každou smysluplnou radu  a omlouvám se za chyby. Z telefonu to lépe neumím. 

3
Herní témata / Interní makra
« kdy: Říjen 31, 2017, 09:40:29 dopoledne »
Zdravím, začal jsem hrát na tomto serveru a vybral jsem si nekromancera. Doufám, že jsem si vybral aspoň trochu viální charakter, ale co mne trápí:

Myslím si, že by se tento charakter dal hrát jen s interními makry, opravdu se nechci učit nějaké skriptování na yoko a ani nemám zájem ho hodiny nastavovat, pokud to tedy je možné se mu vyhnout a hrát jen čistou hru, byl bych moc rád. A tady přichází téma, se kterým potřebuji pomoci.

Jde v interních makrech nastavit, abych seslal kouzlo (zatím fireball)  na potvoru , kterou si vyberu? Dokážu nastavit, že mi to kouzlo sice sešle, ale musím vždy znovu nakliknout target. Nastavit last target tak, aby to fungovalo se mi nepodařilo.

Lze nějak nastavit abych vzal do ruky dýku a na druhé klávese zase hůlku a to tak, aby mi nevysávala manu?

Tato dvě makra by mi do začátku asi dost stačila, předem díky za každou radu.

Stran: [1]