Autor Téma: Drazitelne zahrady  (Přečteno 5137 krát)

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Drazitelne zahrady
« kdy: Leden 15, 2018, 05:53:25 odpoledne »
Ahoj, takovy dotaz pro GMs, neslo by zrusit drazeni zahradek? Tento tyden nejaky "clovek" nejspis umele (jen 1 prihoz a nikdy jsem ho v okoli nevidel) prihodil, pravdepodobne jen, aby zvysil najem. Tohle jeste nejak pochopim, ze si timto chovanim nejak ulevuje, ale nevedel jsem ze po obhajeni drazby to vynuluje zaplaceny najem a zaplati se na mesic. Tohle ma smysl, kdyz drazbu vyhraje nekdo novy, ale jako stavajici majitel bych nemel ziskat penalizaci, za to, ze se nekdo nudi a umele zvysuje najemne.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #1 kdy: Leden 15, 2018, 06:22:15 odpoledne »
zvyseni najemneho je klicovym prvkem ekonomiky. Pokud nekdo chce zabrat tve misto, musi nabidnout vic a je tim padem ochotny za ten plac vic platit - ty se pak muzes rozhodnout a) odejit b) akceptovat, ze je o dane misto zvyseny zajem a diky zvysenemu zajmu je zvysena i cena mista. Timhle zpusobem se udrzuje v rovnovaze cena mista VS poptavka. Chapu, ze se to da vyuzit i jako troll nekoho jineho, ale za ten troll musi dotycny zaplatit dost penez jako investici.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #2 kdy: Leden 15, 2018, 09:16:31 odpoledne »
jako jasny, spis mi jde o ten propadly najem, kdy se tam hazely gp z dungu co si treba nikdo nevazal podil apod. a z 100+ dni sup na 30. Radove je aktualni najem jeste nizko, ale pri predstave, ze si to nekdo predplati za vysoke castky, muze ta ztrata byt obrovska. Minimalne uz vim ze nema smysl to platit vic jak na mesic + nejake upozorneni pro majtele, ze to nekdo drazi by bylo taky fajn.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #3 kdy: Leden 16, 2018, 02:32:06 odpoledne »
jo s tim souhlasim kouknem do toho

Efedrien

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 1
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #4 kdy: Leden 17, 2018, 06:12:32 dopoledne »
Jo tak to buďte v klidu já udělal políčko s runama pro njubiky a nějakej autista ho vydražil jelikož mne nenapadlo si takovou věc kontrolovat tak runy pryč a všechny vecy co tam byly zamčené taktéž :)

Nightmare

  • Game Master
  • Expert
  • *****
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #5 kdy: Leden 21, 2018, 03:32:57 odpoledne »
Pokud se nepletu - a myslím, že nepletu, tak to přeplatek nájmu vrátí majiteli do banky ...

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #6 kdy: Leden 22, 2018, 08:38:50 dopoledne »
jo je to tak, sek jsem nasel, jen v tom "chaotickem poradku" neco najit je zazrak :D

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #7 kdy: Leden 22, 2018, 07:28:42 odpoledne »
no asi by bylo smysluplnejsi dat ten sek zpatky do najmu, hrac nevi ze to ma hledat a je zmatenej... ale co "nejak funguje" nas nepali tolik. Tohle se stava jednou, MAXIMALNE dvakrat, za deset let  :o, fix by byl asi drazsi nez uzitek z toho. Idealni to urcite neni.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Drazitelne zahrady
« Odpověď #8 kdy: Leden 23, 2018, 05:20:04 odpoledne »
tak hlavni je, ze to nejak funguje  ;), nejvetsi problem je, ze clovek nema moc moznosti zjistit jak co funguje, kazdopadne v tomhle vlaknu ty informace jsou tak bych to asi zamkl  8)