Autor Téma: Vývěska/chování/banování  (Přečteno 7901 krát)

Mišohu

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Vývěska/chování/banování
« kdy: Březen 26, 2018, 10:17:53 dopoledne »
To co poslední dobou vidim za chování na vývěsce mě nehorázně zaráží, jak už od velmi sprostých urážek hráčů mezi sebou tak hrubého chování k GM týmu. Nikdy jsem nebyl zastánce třeba Svaroga jeho banování ale musim říct že zde by bylo super kdyby se nějak začalo umravňovat hráče. Nemám představu že jsem už moc nových lidí přijde ale to co se děje na vývěsce může odrazovat připadné nové hráče.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2018, 02:23:42 odpoledne »
Já vývěsku z podobných důvodů prakticky nečtu. Na druhou stranu od těch věčných rejpalů mám nějakou zpětnou vazbu ohledně toho, co působí dobře a co špatně. Já je můžu začít banovat, ale dosáhnu tím jenom toho, že vyselektuju skupinu lidí, od kterých budu sbírat data a tím pádem budu mít zkreslený pohled na stav světa (už takhle k silnýmu zkreslení dochází, protože lidi, co jsou spokojení většinou mlčí). Já ty lidi nepřevychovám, to že drtivá většina lidí, co se tam vyjadřuje, nemá střípek sebereflexe a úcty je fakt, který se nese všema hrama co znám. Jde o běžnej populační vzorek a když začnu ty lidi umlčovat, připravím se o většinovou vazbu (jakkoliv zcestnou - ona i zcestná zpětná vazba je zpětná vazba, protože to, že některý věci hráči vnímají zkresleně nebo přímo špatně nemění nic na tom, jak reálně to dotyční vnímají a někdy má smysl udělat nějaký principiální úpravy jenom proto, aby tomu lidi líp rozuměli).

Jinými slovy - chápu, že populace na vývěsce může někoho odradit nebo nakazit, na druhou stranu vývěska není k hraní UO nezbytná, já sám jsem tam na Morii chodil minimálně a nic mi nescházelo, občas jsem si přečetl informační věci od GM týmu a to stačilo. Stejně to může udělat kdokoliv, kdo to považuje za čtení pod úroveň. Pokud zažíváš vnitřní nepohodlí při čtení vývěsky a je ti stydno za ty lidi co tam píšou a chytáš se u toho za hlavu, tak to nečti - já to přesně z těhle důvodů nečtu, vyjma situací, kdy uvolníme nějakou větší novinku a očekávám reakce na konkrétní věc, ke který se pak chvíli vyjadřuju a potom, co mi dojde mentální síla, tak se zase na pár měsíců distancuju.

+ ještě dodatek - na minulé vývěsce jsme na blokování hráčů/příspěvků neměli nástroje, vývěska to neumožňovala. Můžeme to dělat až teď, takže ne každé GMko se ještě rozhodlo tyhle pravomoce zcela uchopit a uplatňovat. V každým případě hranice pro nějaké penalizace má asi každý jinde a nemyslím si, že je na místě je uplatňovat příliš často.

Mišohu

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2018, 08:44:00 odpoledne »
Mno hele chápu bod že by ses připravil o lidi který ti můžou dát nějaké data (byť velmi zkreslené protože většinou ve vzteku nad tim ani moc nepřemýšlí, pro ně je v tu chvíli na ..... -sám moc dobře znám). Ale mě nejde zas tolik o umlčení spíš jako o umravnění, momentálně se to skoro neděje (chápu důvěryhodný lidi co mají práva zas tak často na vývěsce asi nebývají).

Ale k tomu jak říkáš že to nemám číst když je mi z toho zle, musím oponovat, vývěska je dle mého názoru podstatná ke hraní, máš se možnost tam zeptat na důležité věci či nakupovat a prodávat věci - které ve hře při tom kolik většina hráčů má času nemůže hlídat. A hlavně to ukazuje něco o zdejší komunitě mezi které patří i slušnější lidi a kterým to vadí ( po včerejších reakcích na event se ke mě dostalo pár názoru od jiných lidí typu: "co to je na tý vývěsce?" "to chováni tam je ale otřesný"...

Chápu tvůj názor, respektuji ho, ale nehodlám se s tím smířit a prosím tebe i celý GM tým (a věřím že nejen za mě) aby jste se pokusili s tím něco udělat.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #3 kdy: Březen 27, 2018, 09:01:42 dopoledne »
OK beru to v potaz a hodím apel do GM týmu. S rukou na srdce ale musím rovnou říct, že máme v týmu lidi, kteří jsou sami schopní vyvolat docela divoký diskuse a pobízet tyhle lidi k banování by mohlo napáchat víc škody než užitku :D Zkusím zjistit, jestli bysme nemohli přidat roli moderátora pro uživatele na vývěsce, že bysme to rozhodili mezi pár lidí co tam choděj pravidelně, požívaj jistou míru důvěry a mohli by to tam korigovat.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #4 kdy: Březen 27, 2018, 03:57:20 odpoledne »
Ono prakticky jde o par jedincu a podle me by bohate stacilo mit jako bezny uzivatel moznost jednoduse jejich prispevky filtrovat :-D. Takhle by nezmizely informace a ostatni by ty jejich "prujmy inteligence" nezatezovaly  :)

Murto

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #5 kdy: Květen 14, 2018, 05:56:41 odpoledne »
Buď vyřešit filtr na slova, davát ban ná pár dní nebo smazaní účtu. Při opakovaném uražení Ban hráče natrvalo. (mimo hru)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #6 kdy: Květen 16, 2018, 08:45:28 dopoledne »
Banovani hracu natrvalo na vyvesce dlouhodobe nefunguje. Registrace noveho uctu na vyvesku je trivialni, akorat se bude vracet pod jinym nickem, v pripade blockovani IP zase pouzije anonymizer.

Blokovani/ignorovani konkretnich uctu z jinych uctu je teoreticky mozne, ale nechce se mi uz moc zatezovat vyvojare webu. Nevim, nakolik je to dulezite. Myslim, ze neni v nasich silach porad dokola bojovat proti toxickym hracum systemove. My se nemuzeme neustale snazit branit vas, hrace, pred vsim zlym, co vam kdokoliv jiny muze provist. To je nerealne, jista mira zodpovednosti a zvladani neprijemnych situaci a trollu musi prijit i ze strany hracu samotnych. Jste tu povetsinou dospeli lidi. Svet neni plny kyticek a jednorozcu. Lidi jsou zly, at uz umyslne, nebo kvuli spatny socializaci, nizkymu intelektu nebo kulture, ve ktery vyrostli. My jako GM tym nejsme a ani nemuzeme byt zodpovedni za chovani jinych lidi. Je na kezdym jednom hraci, aby uchopil svoji skutecnou dospelost do rukou (ne pouze svuj fyzicky vek) a pokusil se vyrovnat se stresem a toxicitou prostredi, ktere tu je. To neznamena, ze to chceme zcela ignorovat. Jak jsem uz psal, podnikli jsme nejake kroky, ale v urcitou chvili uz se proste musime zarazit a rict si "to uz staci" a prestat venovat prehnane usili k potlaceni neceho, co ve sve uplne podstate nemame a nemuzeme mit zcela pod kontrolou.

marwww

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #7 kdy: Červenec 31, 2018, 03:09:06 dopoledne »
A herní tresty by se taky mohli hlídat opakují se furt dokola ti samí jedinci a furt jen +1 +1 +1 :(

Morty

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 58
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #8 kdy: Červenec 31, 2018, 03:01:22 odpoledne »
Asi nevíš co lágr +1 znamená, není to totiž to samý co lágr 1.

marwww

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Vývěska/chování/banování
« Odpověď #9 kdy: Červenec 31, 2018, 05:16:31 odpoledne »
Tak v tom případě se omlouvám..