Autor Téma: Domy a PvP  (Přečteno 4050 krát)

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Domy a PvP
« kdy: Duben 20, 2017, 11:04:14 odpoledne »
Byl bych rád, kdyby GM team udělal nějaká jasná pravidla ohledně pvp a domech/domovní zóny. (nenarážím tím na schovávání v nezaplacených domech). Fakt, že po zabití Mystogana v nezaplaceném domě v MT šli hned 4 lidi sekat lágr (prakticky hned a to dva dokonce lágr 2) a teď se v jiných případech (minimálně stejně závažných) nedělá nic mi nepřijde správné. Hlavně bych uvítal vyjádření, jestli se jako dům počítá i práh (který určitě patří do domovní zóny). Jeden případ už jsem psal před hodně dlouhou dobou dokonce na mail (stále bez odpovědi) a druhý dnes na Page (už mi přišlo, že to je za únosnou mírou). Píšu to také sem, protože mi přijde, že je tu diskuze na dobré úrovni a hlavně to tu GM team čte.  :)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Domy a PvP
« Odpověď #1 kdy: Duben 21, 2017, 11:07:13 dopoledne »
Práh je součástí domu. Pravidla budeme upravovat snad dnes. Pročítal jsem je sběžně, a nejsou v moc dobrém stavu, chtěl bych je trochu pročistit.

Co se týče "zabití v domě" - v principu si myslím, že není důvod hned lágrovat za to, že někdo zabil někoho v domě - může jít o neúmyslné zabití, tím spíš na prahu, tam záleží na cool-downu útoku a třeba i lag serveru. Takže z mojí pozice zabití se dá v konkrétních případech přejít bez problému, ale loot už ne. Pravidlo pravý ruky je - nevíš jestli tělo leží na prahu/v domě nebo už ne -> tak to nelootuj. Pokud máš "auto-loot" script, tak je to tvůj problém. Každý hráč je zodpovědný za scripty, který používá, není omluvou, že ti script automaticky začal lootovat těla uvnitř domu. - ale zase, pokud projevíš okamžitou snahu o nápravu a věci např. naházíš zpátky do těla, tak nevidím důvod, proč by tě měl někdo za každou cenu pranýřovat. Když si to ale necháš, tak už je to prohřešek proti pravidlům.
« Poslední změna: Duben 21, 2017, 11:09:28 dopoledne od SirGlorg »

Nightmare

  • Game Master
  • Expert
  • *****
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Domy a PvP
« Odpověď #2 kdy: Duben 21, 2017, 04:58:54 odpoledne »
Doplneno do pravidel. Prah je soucast domu. V pondeli se kona GM porada, kde se tato zalezitost probere podrobneji.

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Domy a PvP
« Odpověď #3 kdy: Duben 21, 2017, 09:03:00 odpoledne »
Děkuji za jasné vyjádření. Jsem rád, že už se k tomu takhle rychle GM team vyjádřil. Je jasné, že se ke každému prohřešku musí přistupovat individuálně a že je rozdíl když to někdo udělal omylem a snaží se hned o nápravu a naopak, když to někdo udělal cíleně. Taky bych se rád omluvil GM teamu pokud jsem v něm někoho urazil, nebo to vypadalo, že si ho nevážím. Naopak vás chovám ve velkém respektu a jsem rád, že se o tu hru staráte. O podvod jsem se doopravdy nepokoušel, psal jsem vysvětlení Nightmarovi na ICQ. Každopádně pokud by se vám podařila celkově sepsat pravidla tak by to bylo skvělé a hodně hráčů by to ocenilo. Děkuji, že se tu o to tak staráte a že pomáháte sem přivést nové lidi z Rebornu a tim zase oživujete tento server.  ;)