Autor Téma: Prošlapávání v dungeonech  (Přečteno 7957 krát)

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Prošlapávání v dungeonech
« kdy: Květen 01, 2017, 10:39:38 odpoledne »
Prošlapávání i bez plné staminy v dungeonech je záměr? Pochopil bych to třeba u Ledovky, ale třeba takové ZM, kde je spousta místa (alespon v částech kde jsem byl) tam mi to smysl nedává. Hlavně je to strašne protivný, ikdyž to umí zachránit život ;D.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #1 kdy: Květen 01, 2017, 10:52:27 odpoledne »
přiznám se, že nerozumím otázce. Ptáš se na tzv. GM step, kdy můžeš přesvětšit svého herního clienta, že nějaké NPC nebo hráč neexistuje a ty pak můžeš daný char projít, přestože by tě jinak (bez plné staminy) nepustil? Pokud máš toto na mysli, pak to záměr není a pokud to děláš záměrně, porušuješ tím pravidla o zneužívání herních chyb (bugů). Zrovna nedávno byl za toto jeden hráč potrestán a další budou nejspíš následovat :)

marwww

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #2 kdy: Květen 01, 2017, 11:41:11 odpoledne »
ve ztraceném městě v te první místnosti mi to taky nesedí je tam toho hromada a uděláš jeden chybný směr a bez stamky.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #3 kdy: Květen 02, 2017, 02:45:45 dopoledne »
přiznám se, že nerozumím otázce. Ptáš se na tzv. GM step, kdy můžeš přesvětšit svého herního clienta, že nějaké NPC nebo hráč neexistuje a ty pak můžeš daný char projít, přestože by tě jinak (bez plné staminy) nepustil? Pokud máš toto na mysli, pak to záměr není a pokud to děláš záměrně, porušuješ tím pravidla o zneužívání herních chyb (bugů). Zrovna nedávno byl za toto jeden hráč potrestán a další budou nejspíš následovat :)

nemam na mysli ",hide" a podobne mechanismy ze strany externich programu, jde o to, ze prave tento efekt potkavame jako cela guild v dungeonech. Nevim jestli nekdo jede ciste na klientovi, ale efekt pocitujeme vsichni at uz na Phoenixu, nebo INJ. Konkretne vcera me to zaskocilo ve Ztracenem meste, kdy pri posledni navsteve jsem "nadaval" kdyz me nekdo bloknul a vcera jsem prozemnu nadaval, ze jsem nemel dost refreshek, protoze stacila "mala panika" a do par vterin jsem mel staminu na 20%  ;D

Vydra

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #4 kdy: Květen 02, 2017, 09:32:46 dopoledne »
Tak máš nastavený nějaký zony, že v nich můžeš procházet lidma, takže i bez inj atp to jde. V tom ztracenym ta stamka dochází rychle no, hlavně u takovýho clerica je to problém. :)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #5 kdy: Květen 02, 2017, 10:21:31 dopoledne »
Přiznám se, že o tomhle slyším poprvé a popravdě z vašeho popisu není vůbec jasný, jak se to projevuje. Chápu, že lidem, kterým se to stalo tenhle popis asi stačí k tomu, aby pochopili, o co jde, ale já vůbec nerozumím tomu co se snažíte říct. Můžete mi někdo strukturovanou a lidsky uchopitelnou formou vysvětlit jak 3-letýmu dítěti, co přesně je potřeba udělat, abyste o tu staminu přišli a proč je to podle vás špatně?

Mám brát vyjádření Vydry jako popis problému, tj že ve ZM není potřeba úprava clienta a jde procházet skrz kohokoliv i bez 100% staminy OK ? Jako na jednu stranu mi to přijde jako vlastní zásluha za to, že o tu staminu přijdete, ale podívám se na to.
« Poslední změna: Květen 02, 2017, 10:25:32 dopoledne od SirGlorg »

Vydra

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 7
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #6 kdy: Květen 02, 2017, 10:51:09 dopoledne »
Není to jen ZM. Je to i v TO, možná Berid a další dungeony. Jde o to, že v celý tý zoně těch dungeonu může projít hráč hráče, i když nemá 100% staminy, takže kdyby neustále probíhal skrz hráče, tak o ni brzy přijde. Myslím si, že pro hráče je to spíš výhoda než nevýhoda, až na nějaký chary, kteří nemají přísun staminy ze sání :) A tuším, že to je záměr a je to naschval, ale to musíte posoudit vy :)

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #7 kdy: Květen 02, 2017, 10:59:39 dopoledne »
To jsme si mysleli taky, ale radeji to sem pisu, nez aby se prislo na to, ze to je spatne a byly z toho nasledky  ;). Ono jo je to vyhoda, ale pak clovek prijde o ty zabavne situace plne umirani kvuli novackum v dungu :-D

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #8 kdy: Květen 02, 2017, 12:35:46 odpoledne »
Přiznám se, že o tomhle slyším poprvé a popravdě z vašeho popisu není vůbec jasný, jak se to projevuje. Chápu, že lidem, kterým se to stalo tenhle popis asi stačí k tomu, aby pochopili, o co jde, ale já vůbec nerozumím tomu co se snažíte říct. Můžete mi někdo strukturovanou a lidsky uchopitelnou formou vysvětlit jak 3-letýmu dítěti, co přesně je potřeba udělat, abyste o tu staminu přišli a proč je to podle vás špatně?

Mám brát vyjádření Vydry jako popis problému, tj že ve ZM není potřeba úprava clienta a jde procházet skrz kohokoliv i bez 100% staminy OK ? Jako na jednu stranu mi to přijde jako vlastní zásluha za to, že o tu staminu přijdete, ale podívám se na to.

Nepopiram, ze je to vlastni zasluha, ovsem překavpí to, obzvláště, když je z povrchu člověk zvyklý, že když nemá 100% staminy tak pres monstrum/hráče neprojde.

Jak psal Vydra. Projevuje se to právě jako "GM step", kdy hráč v dungeon zóně může přeběhnout přes hráče/monstrum/summona i bez 100% staminy. Pak stačí nešikovně proběhnout pár spoluhráčů/monster a stamina je pryč.

Původně jsem bral, že to je záměr, hlavně v dungeonech s malým prostorem k pohybu, ale ve Ztraceném městě to nebylo (nebo jsme si toho nevšiml) a najednou se to projevilo což mě překvapilo, protože tam to nemá pro mě důvod.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #9 kdy: Květen 02, 2017, 12:37:21 odpoledne »
jo tak kluci z tymu o tom pry vedi. Je to problem cely druhy mapy (mapplan 2) - tzn jak pisete TO, ZM a podobne. V principu pokud vime, ze tohle tam jde, tak se s tim da tak nejak pocitat. Nejsem si jisty, kde se tahle vlastnost nastavuje, zkusime se podivat, jestli to pujde vypnout, ale v principu se to da asi brat tak, ze je potreba si davat vetsi pozor. abyste po nikom neslapali (opatrnejc chodit, vypinat specku apodobne). Diky za report kazdopadne.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Prošlapávání v dungeonech
« Odpověď #10 kdy: Květen 02, 2017, 12:42:19 odpoledne »
jo tak kluci z tymu o tom pry vedi. Je to problem cely druhy mapy (mapplan 2) - tzn jak pisete TO, ZM a podobne. V principu pokud vime, ze tohle tam jde, tak se s tim da tak nejak pocitat. Nejsem si jisty, kde se tahle vlastnost nastavuje, zkusime se podivat, jestli to pujde vypnout, ale v principu se to da asi brat tak, ze je potreba si davat vetsi pozor. abyste po nikom neslapali (opatrnejc chodit, vypinat specku apodobne). Diky za report kazdopadne.

Super, Díky  ;). Víceméně jsem jen chtěl vědět jestli se o tom ví.