Autor Téma: Domečky  (Přečteno 3950 krát)

Gal

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Domečky
« kdy: Srpen 03, 2017, 08:39:47 odpoledne »
Dobrý den...
Je tu spoustu témat,ale téma ohledně domů jsem tu neviděl,už mě to kdysi napadlo že by bylo fajn rozšířit možnosti hráčům co si rádi zdobí své příbytky. Chápu že je zbytečný přidávat nové domy do světa,když je spoustu domů neobydlených. Bylo by fajn,kdyby se povolili v rámci možností úpravy na pozemcích.
Je mi jasný že zvětšování pozemků  domů je asi nereálný.

Úpravy...
Např:
1) Přidat dveře místo zdi
2) Změna podlahy nebo druhů plotu

Dekorace...
Např:
1) Stromy,keře,kmeny,květiny,trávu,kameny,vody atd.
2) Sochy,fontány, nebo možný i NPC bez efektů.
Snažím se navrhnout veči který se mi zdají být co nejjednodušší,ale jsem jen hráč a nedokážu posoudit obtížnost tohoto přání,předem se omlouvám.

Je mi jasný že spoustu lidem tohle téma asi nic neříká,ale mně osobně baví se občas odreagovat při zkrášlovaní svého příbytku.
Trošku mě mrzí že ty domy v Mordorském území jsou opravdu úděsný,když to porovnám z Gondorama. Právě proto jsem chtěl přidat i jiné domy do M území,ale chápu že to neprošlo.
Děkuji Galveri

           

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Domečky
« Odpověď #1 kdy: Srpen 04, 2017, 01:38:37 odpoledne »
Ve hre jsou mozne lecjake upravy, ale je nutne nasledovat zakladni model hry. Jednou ze zakladnich vlastnosti je rozdil mezi statickymi predmety mapy a mezi dynamickymi predmety. Dynamicke predmety jsou pridany primo na serveru ve spustene hre, zatimco staticke mas doma ve svem stazenem clientovi a obsahuji zakladni mapu a stavby. Vyhodou veci, kterem as stazene doma jsou ty, ze je nemusis stahovat ze serveru kdykoliv se k nim priblizis a tvuj client je vykresluje. Client samotny je navic omezeny v poctu dynamickych predmetu, ktere dokaze zobrazit a kvuli svemu neefektivnimu navrzeni je celkem nachylny na velky pocet dynamickych predmetu v okoli. Z tohoto duvodu jsou vsechny domy pridany napevno a jedinymi dynamickymi predmety v nich jsou dvere, ktere maji nejake aktivni vlastnosti a nemuzou byt v mape staticky (reaguji na poklikani, pri otevreni se zmeni jejich pozice a muzes projit atd). Moznost nahrady zdi dvermi by znamenala predelani domu na dynamicke struktury, coz by bylo narocne. Navic dynamicke predmety nejsou zakryvany pri pouziti cyrcle of transparency, takze kdykoliv by ti za dynamicke zdi cokoliv zapadlo, bez veci jako je `,hide` v ijnectionu a podobne by jsi nebyl schopny cokoliv najit. Krome toho jak uz jsem psal, velke mnozstvi predmetu v dohledu muze clienta zahltit a kdyby na kazdem policku podlahy byl dynamicky predmet (jina podlaha) a zdi jine, tak by to byl problem.

Dekorace je trochu neco jineho, tam se da pridavat >relativne< jednoduse, ale v tuhle chvili je pro nas dulezity pomer cena-vykon. Pred nekolika dny jsme uverejnili anketu a ptali se hracu, co jim nejvice schazi a cemu bysme se meli venovat. Prestoze podobne zmeny, ktere navrhujes muzou byt pro jistou skupinu zajimave, v tuhle chvili jsou zcela mimo priority naseho tymu a toho, co aktivnim hracum ve hre schazi. Nas GM tym je pomerne omezeny co do vyvojaru a prestoze se to tvari jako jednuduche zmeny, nas cas se da vyuzit a zhodnotit lepe. Z tohodle duvodu musim rict, ze implementace podobnych veci je vcelku nerealna.

Ovsem pokud si rozbehas sphere z uverejnenych scriptu a budes schopny nascriptovat podobnou funkcionalitu, muzeme to prevziat a ve svete se to potom muze objevit. Kazdy z vyvojaru zacinal jako hrac a scriptovat se naucil za pochodu.

Gal

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Domečky
« Odpověď #2 kdy: Srpen 05, 2017, 11:50:16 odpoledne »
Děkuji ti za odpověď vážím si toho a přesto že jsi to vypsal chvalitebně,úplně spokojený nejsem.
Souhlasím s tebou domy určitě zajímá jen malé procento hráčů a na řadě jsou mnohem důležitější věci,ale jsem si jist že ne jen mě by potěšil nějaký posun v téhle věci,snažím se najít kompromis,tak se na mě prosím nezlob.
Ohledně dekorací jsem to ani nemyslel že si každý vyzdobí dům jako vánoční stromeček a bude to zlo jak pro ně tak pro server. Jde mi o to abych poukázal nad věcí že ty domy v Mordoru jsou opravdu otřesný s porovnáním z druhou stranou,ty nejlepší jsou obsazeny a jelikož tato ekonomika je taková jaká je domy jsou zaplaceny třeba i na rok do předu a nikdo se jich nevzdá.
Nežádám aby se měnil styl,nebo duch v kterém to jede do teď,nechte města jaké jsou. Ale přidejte pár domů do světa [M] mimo města,něco co bude zajímavějšího něž čtverec co má dveře.

Ještě je varianta udělat dražby jednou mesíčně,pošlete fotku domu,nebo plán a hráči ho budou dražit,alespon se uvidí zda je o to zájem nebo ne. Ale to už asi směruji jiným směrem..

(Nebo změnte ten přechod na jinou stranu -10lvl a já se rád přidám ke straně dobra a nebudu sám) I ten špinavej skřet si zaslouží pěkný domek,ne?  ;)