Anketa

Jste pro zrušení exp stropu na povrchu?

Ano
11 (78.6%)
Ne
2 (14.3%)
Ano, ale pouze u pokladů z mapek
1 (7.1%)

Celkem hlasů: 14

Autor Téma: Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech  (Přečteno 7347 krát)

Arandor

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« kdy: Prosinec 01, 2017, 06:41:14 odpoledne »
Ahoj všem,

navrhuju zrušení exp stropu na povrchu (které mi přišlo nesmyslné už na morii). Podpořilo by to v podstatě začínající hráče, nebo nově expící postavy, kteří nemají sestavy na dungeony ze začátku a hlavně většina dungeonů tu vyžaduje dost vysokej levl.. Nehledě nato, že spousta hráčů třeba ani na dungy nemá kolikrát čas. Lidi přestali zabíjet spirity v lese spirů, cyclop kingy TLka , phoenixe apod na povrchu, protože se to prostě nevyplatí :-) Dále se to týká i pokladů z mapek - od trojkových výše tam jsou hodně těžká monstra, za která dsotanete pouhých 100xp - to podle mě není dobré. Proč kopírovat starej projekt morie? Poďmě si tento shard vylepšit a upgradovat pro lepší hraní a ke spokojenosti všech hráčů :) Navrhl bych minimálně hlasování přes vývěsku a forum a rozhodl podle potřeb hráčů..

Dále bych navrhoval navýšit odměnu za exp gaty v dungeonech.. Alespoň o 50% + revize drápačáku, kterej má nesmyslně těžkýho bosse na konci u pokladu a exp gate Vám dá ve výsledku prd.. Vysokejm levelům nad 80 nedá skoro nic a těm menším taky ne... Etherka mi přijde asi tak 10x jednodušší, jde vysolovat s magem a thiefem na 60+ na pohodu a dostanete zaručenejch 2500 exp tuším? V drápu na lvl 90 nakejch 1300 :-D Neprošel jsem všechny dungy to né (krom prvních dvou zminovanejch ledovku, arachnon, MD, Nexmirias, Berid), ale určitě by si zasloužili všechny navýšit pro větší motivaci je chodit :)

Děkuji za pozornost a prosím hráče o vyjádření, jak by se jim líbila mnou navrhovaná změna, případně můžete rovnou hlasovat pro zrušení exp stropu na povrchu..

mikke
« Poslední změna: Prosinec 01, 2017, 07:07:24 odpoledne od Arandor »

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 02, 2017, 11:32:52 dopoledne »
Hmm... vsechny zmineny dungy se chodej pravidelne
motivaci nejsou pouze XP ale i loot a poklad
XP v dungeonu jsou uz ted nepomerne k expeni jinde, nehlede na XP gate se domnivam, uz jenom vzhledem k sekvenci NPC zasebou se neda pruchod dungeonem srovnat s expenim na povrchu (pokud neumiras)

Hlavni demotivaci pro chozeni je casova narocnost - s tim souhlasim -, protoze na nektere dungeony potrebujes nekolik hodin v kuse, a to kazdy clovek obetovat nemuze, predevsim, pokud ma treba rodinu, ktery se potrebuje venovat -> bohuzel tohle uplne podchytit nejde, jde o jisty prvek hry, ktery k tomu proste patri a ty XP dostavas prave za to, ze investujes cas navic. Osobne jsme se rozhodli vytvaret v prilis dlouhych dungeonech safe zony s moznosti pokracovat dalsi den, abysme to aspon trochu zpristupnili jinym.

Krome toho ale se domnivam, ze se ten strop se teoreticky zrusit muze.

note: bosse v drapacaku zkouknu

Arandor

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 02, 2017, 01:35:34 odpoledne »
Boss v drapaku neni zas tak hroznej, kdyz vis jak na nej, dava proste IKcka do cehokoliv obcas a plus ma omracka a pritazeni vsech okolo.. takze i kdyz neda IK, zabije obcas i wara 100 levl :-D anyway, tu exp gatu jsem spis myslel, ze drapak jdes cca 1,5-2hodky a etherku treba 30minut a je lehci daleko a ma vetsi odmenu mi prijde :) jinak jeto asi v poradku..

Total

  • Game Master
  • Expert
  • *****
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-1
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 02, 2017, 01:44:07 odpoledne »
Pan Selem rozhodne nedava IK. Pokud se clovek umi alespon trosku pohybovat, tak smrt hrace opravdu nehrozi.

Arandor

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 02, 2017, 05:45:23 odpoledne »
Pan Selem rozhodne nedava IK. Pokud se clovek umi alespon trosku pohybovat, tak smrt hrace opravdu nehrozi.

kdzy ma malo hp a napise tu srajdu jako jsem pan selem neznicitelna bestia, tak dava IK vsemu ;-) jinak dava omracaky normal a pritahuje

Nightmare

  • Game Master
  • Expert
  • *****
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 02, 2017, 08:23:47 odpoledne »
Nedává ik ... nikomu ho nedá. Nemá takový dmg. Berserker event, který má, mu zrychluje útok. Je to jeho hlavní schopnost ...  x-krát jsem už viděl souboj s ním a není vůbec těžký. Několikrát ho zabil i jeden samotný člověk.

Arandor

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 02, 2017, 08:48:29 odpoledne »
Nedává ik ... nikomu ho nedá. Nemá takový dmg. Berserker event, který má, mu zrychluje útok. Je to jeho hlavní schopnost ...  x-krát jsem už viděl souboj s ním a není vůbec těžký. Několikrát ho zabil i jeden samotný člověk.

Ok, já neříkám, že je neporazitelný, napsal jsem pouze to, že exp gata v drapu dava hovno oproti etherce a je to jednoznačně těžší dung, ve dvou ho neprojdeš a pokud jo, na konci to smrdí rakvema.. Nevěřím že ho dá někdo solo nebo ve dvou jako etherku, přitom co umí... Párkrát se mi ho povedlo dát bez smrti za thifa, ale prostě potřebuješ nato lidi kolem :) A už ubec si nedovedu představit, jak to daj dva lidi na 40 levlu např :-D ani prd... Stačí mikrolag a seš prostě tuhej, protože přitahuje a má brutál rychlý námachy s omračákama.. Kolikrát sem vidl, že rozdal dvoum lidem ránu a to k němu běhali na rušení nápřahů tři lidi.. Nicméně hlavní důvod je - exp gata mi na 90+ dá 1300 expů, v etherce 2500 :)) etherku dam téměř solo za thifa krom strážců země...

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 03, 2017, 04:10:22 dopoledne »
My jsme ho normálně chodili ve 2. Ten bos není až tak těžký, jesli jsi 90+ neměl bys mít problém.

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 03, 2017, 10:40:17 dopoledne »
Jinak pokud jsem dobře četl, tak píšeš, že Etherii se dá "vysólovat" za mága 60+ a tifa 60+. Nevím jestli myslíš, jako dvoučlennou skupinu, pak to není solování. Nevím jak bych za mága sám ubil, ducha runy, Etherina atd. To už si lépe dokážu představit, že projdu drapačák sám. :) Jinak ve dvou se dá zvládnout hodně věcí.  ;)

Arandor

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 04, 2017, 02:25:43 dopoledne »
Jinak pokud jsem dobře četl, tak píšeš, že Etherii se dá "vysólovat" za mága 60+ a tifa 60+. Nevím jestli myslíš, jako dvoučlennou skupinu, pak to není solování. Nevím jak bych za mága sám ubil, ducha runy, Etherina atd. To už si lépe dokážu představit, že projdu drapačák sám. :) Jinak ve dvou se dá zvládnout hodně věcí.  ;)

napsal jsem to spatne, jde to dat ve dvojko za 30min.. Drapak za 30 min ve dvou neprojdes :-D 

ale odbíháme od tématu!! Já nechtěl řešit to jak je boss těžkej nebo ne, ale odměnu v podobě exp gaty, která by zasloužila přidat určitě (pokud srovnám dung např s etherií) :-) Bo i na lvlu 90 se tam dá umřít :-) Nechci se s nikým přít :) 
« Poslední změna: Prosinec 04, 2017, 02:30:18 dopoledne od Arandor »

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 04, 2017, 10:30:58 dopoledne »
no na druhou stranu pokud je boss o 3 tridy tezsi nez zbytek dungu, tak to taky neni uplne v poradku. Boss ma byt boss, to samozrejme, ale v nejakych mezich. Projdu to s tymem a uvidime - pokud je pravda to, co tu ctu, tak mi prijde jako smysluplnejsi spis zlehcit bosse nez zvysovat XP z gaty. Ale nechci predbihat, je tu dost promennych, ktery si potrebuju overit.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 04, 2017, 04:00:30 odpoledne »
Celkove k tomu ruseni stropu, pokud nehrajes vylozene solo na povrchu tak ti zruseni stropu nepomuze stejne ve vice lidech jdes, krome top monster, ke 100 expum. Nejaka zona bez stropu, jak zde uz padlo - spiritiste, ok neni spatny napad, zvedl by se tam provoz a brblove co si stezujou ze je moc expovist a nepotkavaj nikoho, myslim ze to bylo PVL, by meli lokaci, kde by se zvysila sance na nekoho natrefit. Zony kolem pokladu, no bylo by to prijemny, preci jen tam, kdyz clovek na vyssim lvlu polozi tak uz je s expama v minusu i po vybiti vseho, ovsem nejsem si jist, ze by slo nejak jednoduse generovat zonu kolem pokladu, mozna se pletu. Kazdopadne nevidim duvod to menit, kdyz se ti nelibi ze nemas za neco plne expy, jdi tam kde je dostanes, nebo na neco jednoduzsiho co zabijes rychleji a vyssi kvantum  8)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Zrušení exp stropu na povrchu + revize odměn za exp gaty v dungeonech
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 05, 2017, 11:19:35 dopoledne »
Probirali jsme ten strop v tymu a usneseni je nasledujici.

FAKT: Strop je omezenim XP na mistech, kam lze recallnout z jednoho nebo druheho realmu, tedy na uzemi Mordoru nebo Gondoru. Na libovolnem neutralnim uzemi se XP strop neuplatnuje

Dusledek: Osobne se domnivam, ze XP strop chrani predevsim spravne ospawnovani sveta. Na mistech, kam muze libovolny z realmu bezpecne a primo recallnout by nemla byt dostupna NPC, na ktera se XP strop vubec muze uplatnit. Takhle silna monstra s tak silnou odmenou do takovych zon vubec NEPATRI. Takze opravou celeho problemu neni zruseni stropu, ale naopak oprava spawnu tak, aby se vliv XP stropu realne vubec nemusel uplatnit.

Zamer tymu/vize: Spawny a odmeny z nich jsou roztrizeny podle rizika, investovane vybavy a investovaneho a casu. Mel by tedy platit jednoduchy vzorec: Cim vic investuju (cas,vybava,riziko) tim vic ziskam (XP a/nebo loot - ne nutne oboji).

Copy-Pastnu tady srovnani vynosu a zon, ktere shrnul GM Nightmare na vyvesce a pod co se muzu podepsat:
1. Tutoriál a případně nb expiště + většina questů - expení bez rizika, pouze na nízkých lvlech.
2. standardní povrch, náležící konkretnímu realmu - expení s velmi nízkým rizikem. Velké množství druhů monster, hodně prostoru, možnost recallu přímo až na místo, nízké respawn časy. Omezeno exp stropem + není zde bonus na gp/item/mapu.
3. neutrální území mimo ostrovy - bez xp stropu, zajímavější monstra/vyšší výskyt výhodných monster/těžší monstra. Omezeno nemožností recallu .
4. ostrovy - bez xp stropu, velmi výhodná monstra. Omezeno nemožností recallu + vyšší riziko ztráty výbavy/přepadu.
5. dungeony - bez exp stropu. Bonus na zisk gp/itemu/mapy. Nutnost vyššího skillu. Značné riziko přepadu. Pro plynulý průběh nutnost hrát ve skupině. Vyšší náročnost na výbavu. Nemožnost recallu. Riziko zrakvení bez možnosti záchrany výbavy.

============================

Takze XP strop se rusit nebude, ale uz ted pracujeme na oprave nekolika expovist, kde se projevuje. Typicky opravy takovych mist jsou dvojiho typu:
a) zmena zony na neutralni (nepujde do daneho expiste recall ani z jednoho realmu)
b) prespawnovani NPC tak, aby tam nebyla takova, ktera davaji vice nez 100XP

S timhle vyjadrenim dane tema z nasi strany uzaviram a rozhodnuti je konecne, verim ze po vyse zminenych opravach bude ku spokojenosti vsech.