Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Oti

Stran: [1]
1
Herní témata / Re:povinné PvP?
« kdy: Prosinec 20, 2017, 01:48:01 odpoledne »
Ahoj, Felixi.  Odpovědi na tvé předpoklady jsou : nechodím,  zkusil jsem,  mám,  ne.

2
Herní témata / Re:povinné PvP?
« kdy: Prosinec 19, 2017, 09:35:37 odpoledne »
Rozumím tvým argumentům SireGlorgu, ale nemohu je docela přijmout. Podle tvého návodu si mám tedy buď držet postavu do lvl 3, nebo si najít nějaký dungeon, ve kterém za sebou mohu zavřít dveře a to je všechno? Jiná obrana není? Pořád skoňuješ slovo PvP ale ona je to opravdu spíš prasárna a otravování života jiných hráčů. Pokud se někdo chce rubat s jinými, může si to přece domluvit a zkusit si to na férovku a ne zbaběle přepadávat nic netušící hráče, kteří o boj nestojí a on přitom dobře ví, že nemají šanci utéct nebo se ubránit. Přitom by opravdu stačilo třeba jen snížit čas na recall svitek a bylo by to.
 
Argumentuješ správnou hranicí nebezpečí světa, jejíž nedílnou součástí je i boj hráčů mezi sebou, ale tady je jeden fakt, že z podstaty nastavení vašeho serveru je tady rozdělení nepřátelských stran vlastně 50/50 a to nikde jinde v ultimě neexistuje. Tady přece nejsou klasická pékáčka jako jinde, ale každý kdo tu hraje, může naprosto beztrestně zabíjet hráče nepřtelské frakce! To byste si měli uvědomit, neexistuje tu nikdo, kdo není pro druhou frakci červený. K tebou argumentované atraktivitě si pak ještě přičti pravidelné padání hry, kdy prostě chcípnu jen proto, že po pádu klienta či serveru se zaloguju mrtvý a tedy bez věcí, pravidelné nechtěné smrti kvůli různým druhům bugů (npc mně sundá přes statik a podobně), velmi málo lokalit, kde se dá rozumně expit, krátký čas do zmizení koně a těla a celkově menší mapu než má klasická ultima. Když tohle všechno sečteš, zjistíš, že ta tvoje hranice nebezpečnosti světa je nastavena tak, že třeba za poslední týden jsem nezažil ani jeden den, kdy by mně někdo nezabil a kompletně neokradl anebo bych nepřišel o všechno kvůli pádu hry.  Pokud vezmu v potaz, že si hru zapnu na pár hodin večer jako odreagování, tak pravidelně v poslední době ji pak vypínám naštvanej a frustrovanej, protože mně nějakej kripl zase zabil a okradl o víc, než jsem do té doby vydělal. V tomhle nespatřuji žádné pozitivum, ani atraktivitu nebo dokonce přínos.  Počítám se za naprosto průměrného hráče, který se chce hlavně pobavit a onlajnovku hraje proto, že má rád komunikaci s dalšími lidmi, s nimiž má už sociální vazby ale opravdu nechci, abych byl ze hry frustrovaný a naštvaný. Jedna možnost je navrhnout změnu, ta druhá hru nehrát. Zkusil jsem první, tys mně poslal do háje, zbývá tedy ta druhá. Od poslední smrti jsem hru nezapnul a jak sleduju tvé reakce, asi ani nezapnu.
  Nakonec se vám tu bude prohánět jen skupinka pitomečků, kteří argumentují že "hra je takhle nastavená" a kazí zážitek ostatním a vy budete přemýšlet čím to je, že je málo lidí online...

3
Herní témata / povinné PvP?
« kdy: Prosinec 18, 2017, 07:41:38 odpoledne »
Ahoj, mám návrh k zamyšlení. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, že většina hráčů není moc bojovného charakteru a jistě je i velká část těch, kteří nehrají hry proto, aby si odreagovali touhu ničit a zabíjet ostatní. Na tomhle serveru mně baví možnost levelování postavy a porážení těžších monster, to je skvělá zábava a rozhodně i velmi dlouhodobá. Co mi ale naprosto nevyhovuje, je systém, který vás nutí pořád žít ve strachu z permanentní smrti způsobené jiným hráčem a praktické nemožnosti se jí ubránit.  Mně PvP nebaví a nechci ho dělat, ale vyhnout se mu nedokážu. Ať zalezu kamkoli, vždy mně přepadne parta nějakých pitomečků, kteří jsou vždy v přesile a seberou mi kompletně všechno, včetně bot. Pokud se ressnu , dají mi resskill a já mohu zase několik dní vydělávat na novou výbavu, teda pardon, oni mi všechno vzali, takže jak mám vydělat?
Někdo by mohl namítnout, že tyhle jedince PvP na rozdíl ode mně baví, ale oni nedělají PvP, oni prostě jen zabíjejí slabší a nepřipravené oběti, kteří reálně nemají šanci utéct, natož se ubránit. To není PvP, to je cílené kažení hry jiným pod vidinou snadného zisku vybavení. Obíhat doly a místa, kde se expí, to je prostě srabařina. A hrát hru způsobem, který kazí zážitek ostatním je ubohé, i když to pravidla umožňují.  A pokud hlavní pocit, který po dvou hodinách hraní mám, je frustrace a znechucení, je něco špatně.
 
Pochopil jsem, že starou Morii admin vypnul kvůli stále se zhoršujícímu chování hráčů, ale tady je takové chování vyloženě podporované. Nikde jsem v pravidlech nečetl, že tady může jedna frakce beztrestně vraždit druhou, ani jsem se nedočetl, že se boji prostě nedá vyhnout. Utéci není možné, recall trvá nesmyslně dlouho... proč bych se měl hnát za lepší výbavou a vyšším levelem, když mi výbavu může kdykoli kdokoli beztrestně vzít a level je mi přitom k ničemu?  Někdo může namítnout, že pokud se mi to nelíbí, tak ať tu přestanu hrát. To je také východisko, ale není to řešení . Já bych zde hrát chtěl a rozumější mi připadá pokusit se nejprve něco změnit.
 
Takže jsem pro to, aby se těm, kteří PvP prostě dělat nechtějí toto nějak umožnilo. Způsob by se jistě dal nalézt.  Věřím, že nejsem zdaleka jediný, který by tuhle možnost využíval, a že i realizační tým nechce, abychom volili tu druhou, tedy přestat zde hrát.

4
Povolání / Re:Nekromant
« kdy: Listopad 11, 2017, 01:36:04 odpoledne »
Dnes se mi stala podivná věc, při expení jsem vyvolal temného vampíra a on se na mne okamžítě vrhl a zabil mne. Asi po hodině se mi to samé stalo znovu, tentokrát v druhém partě dungeonu, takže si dovedete představit, jaké to mělo následky. Jsem si jistý, že jsem je na sebe neposlal a nevím, čím je to způsobeno. Prosím o prošetření, popřípadě pokud někdo víte, čím to mohlo být z mé strany způsobeno, tak o informaci.
Jestli tohle občas summoni udělají, tak nazdar nekromancere.
Doposud jsem neměl se summony tenhle problém ani jednou, jsem lvl 23.

5
Offtopic / Re:Necromancer začátečník
« kdy: Listopad 08, 2017, 11:25:05 dopoledne »
Krátká svodka po asi týdnu hraní. Jsem level 20 a docela mi to už jde, v mých mezích. Vyvolávám a zabíjím potvory na povrchu a myslím, že mi to docela odsýpá. Co jsem ale zatím zjistil a na co narazil:

Naprostý nedostatek informací - Na stránkách a wiki je opravdu prd. Mimo velmi strohého popisu postav se tu nedočtu skoro nic. než začnu někde hrát, rád bych nastudoval informace, ale o tomto serveru a jeho mechanikách se nedá dohledat téměř žádný detail. Nezjistím co dělají mé skilly (podle popisu mám trenovat provocation?!), kde jsou jejich učitelé, že na skilly vůbec existují učitelé, nezjistím ani jaké dokážu namíchat lektvary, nezjistím jaké tu jsou materiály, zbraně, jaké jsou jejich statistiky, jaké jsou tu potvory a jejich vlastnosti, opravdu nic. Ten, kdo na stránkách Ereboru pojmenoval onen odkaz Wiki, ten byl tedy hodně sebevědomý.

Rozumím tomu, že na většinu věcí se mohu zeptat lidí ve hře, ale ani tady není žádný hromadný chat, kde zeptám a lidi mi odpoví.  Dostal jsem se na nějakou automapu, kde chat je, ale když zde není nikdo online, jsem namydlenej.

Absence vyšších cílů - Sice jsem potkal pár (asi tři) npc, která mi zadala nějaký úkol klasického stříhu (přines a zabij) ale mimo to mně vpřed nic nežene. Mohu si obíhat nějaká místa na povrchu, vím, že když vlezu do dungeonu, hned tam umřu a o všechno přijdu, ale nějak nevím proč expit dál. Opět to možná souvisí s tím nedostatkem informací, ale prostě nevím a nikde nevyčtu, na jaké ability se těšit, jaký nový summon nebo kouzlo mně čeká na vyšším lvlu, ani jaké potvory nyní nezabiju a později možná ano.

 Tolik mé pocity ve spěchu, než vyrazím na oběd :-)

6
Povolání / Re:Nekromant
« kdy: Listopad 03, 2017, 09:53:03 dopoledne »
Já jsem od nekromancera čekal,  že protivníky bude proklinat a jim vyvolané potvůrky posilovat.

Jo, a které je to NPC,  jež po vyvolání zabíjí vše na ránu?  To bych si moc přál.  😉

7
Offtopic / Re:Necromancer začátečník
« kdy: Listopad 02, 2017, 07:01:24 odpoledne »
Díky za rady.  Dnes jsem zase trochu expit a není to tu žádná legrace.  Ono se lehce řekne, že mám chodit po světě a objevovat lokace sám,  ale tady jsou npc  naházena  tak nějak bez rozmyslu hala bala.  Navíc  mám malou obrazovku a tak jdu, potkám vlka a hned za ním mne na dálku sejme kouzlem něco,  co jsem ani nezahledl.  Než najdu healera,  tělo mi zmizí. Co se mi opravdu nelíbí je fakt,  že pořád musím někoho obtěžovat.  Ať mi sezenou spellbook (že ho lze dropnout mi přijde dost kruté), ať mi dají vybavení,  láhve, vezmou mne expit atd. Hra mne jako nováčka vyloženě tlačí do role nepříjemného otravy a stálého žebráka.  Kdybych potkal ve hře čtyři další nováčky,  se kterými bychom mohli společně odolávat neznámým nebezpečím tohoto světa,  nevadilo by mi to, ale mám takový dojem,  že to se mi jen tak nestane.
Chápu,  že hraju onlajnovku,  kde se předpokládá určitá nezbytná míra kooperace mezi hráči,  ale můj dosavadní dojem je ten, že pro nováčka je v současné podobě a hlavně při aktuálním počtu hráčů  vyloženě nepřátelská.  A pokud nechci obtěžovat ostatní prosbami a kradenim expu, moc si nezahraju. 
No, a když jsem si konečně sehnal hůlku,  brnění i lamku,  zabil mne dneska beze slova nějaký červený hráč,  kterému jsem nijak neprekazel a nic jsem mu neudělal a sebral mi všechno včetně bot a samozřejmě  spellbooku.  Takže jsem v Edorasu jako duch a přemýšlím,  jestli má dal cenu shánět v podstatě žebranim další výbavu pro nějakého červeného hráče lvl 100, který ji bude potřebovat víc než ja...

8
Offtopic / Necromancer začátečník
« kdy: Listopad 01, 2017, 06:46:25 odpoledne »
Dobrý večer.  Začal jsem nově na tomto serveru a i mé předchozí zkušenosti s UO nejsou nijak veliké a tak potřebuji pár rad do začátku.  Jdu rovnou k věci.

Vybral jsem necro  (kvůli lásce z Diabla 2) a Gondor. Jsem lvl 6. Na (prakticky prázdné) wiki jsem toho moc nenasel a tak se ptám tady. Pokud na nějaké mé otázky přesto odpověď na netu je, stačí mne odkázat.

Jak a kde ideálně expit sólo na mém lvl, pokud to jde?

Jak a kde expit na následujících úrovních?

Jak vlastně za nekra hrát?  Zatím jsem jen házel fireball a teď na sestce vyvolam dva vampiry a pak stojím,  protože při kouzlení mi dojde mana.

Jaké skilly  a ability zvedat a v jakém pořadí?

Co je to standcast a jak jej využívat?

Jsou zde nějaké questy, které se mi vyplatí plnit l a pokud ano, jaké?

Je zde nějaký dungeon a povrchová lokace pro začátečníky?

Jak zjistim jakou mám nosnost a aktuální zátěž?

Mohu jako nekromancer nějak proklinat nepřátele a buffovat své summony?

Nikde jsem nenašel popis zbrojí a hlavně zbraní, je tu nějaký?

Jsou zde nějací vendoři vykupující předměty?

Je zde něco jako NO PvP oblasti?

Má smysl abych jako nekro trénoval nějaký výrobní skill?  Asi bych využil alchymii ale nevím jakým tempem roste a jestli nekro dovede vůbec něco namíchat.

Je někde na netu poradna mapa se jmény oblastí a měst,  abych se zorientoval  kde co je?

Víc mne zatím nenapadá.  Předem děkuji za každou smysluplnou radu  a omlouvám se za chyby. Z telefonu to lépe neumím. 

9
Herní témata / Re:Interní makra
« kdy: Listopad 01, 2017, 06:07:11 odpoledne »
Současný stav je takový,  že jsem s pomocí nastavil na jedno tlačítko next target, na druhé kouzlo a na třetím jeho seslani.  Takže najdu cíl,  další klávesou vyberu fireball a třetí ho vykouzlim. Abych pak castil na vybranou potvoru, makám pořád dvě klávesy,  jednodušeji se mi to nepovedlo. Jedná klávesa s Last target nefunguje a Last Stella mi nejde vůbec.  Ale tak jak to mám,  je to nakonec opravdu pohoda. Daleko víc mne teď rmoutí loot, je to skutečně hrozná onanie. 

10
Herní témata / Interní makra
« kdy: Říjen 31, 2017, 09:40:29 dopoledne »
Zdravím, začal jsem hrát na tomto serveru a vybral jsem si nekromancera. Doufám, že jsem si vybral aspoň trochu viální charakter, ale co mne trápí:

Myslím si, že by se tento charakter dal hrát jen s interními makry, opravdu se nechci učit nějaké skriptování na yoko a ani nemám zájem ho hodiny nastavovat, pokud to tedy je možné se mu vyhnout a hrát jen čistou hru, byl bych moc rád. A tady přichází téma, se kterým potřebuji pomoci.

Jde v interních makrech nastavit, abych seslal kouzlo (zatím fireball)  na potvoru , kterou si vyberu? Dokážu nastavit, že mi to kouzlo sice sešle, ale musím vždy znovu nakliknout target. Nastavit last target tak, aby to fungovalo se mi nepodařilo.

Lze nějak nastavit abych vzal do ruky dýku a na druhé klávese zase hůlku a to tak, aby mi nevysávala manu?

Tato dvě makra by mi do začátku asi dost stačila, předem díky za každou radu.

Stran: [1]