Autor Téma: Lovecká vývěska  (Přečteno 10045 krát)

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Lovecká vývěska
« kdy: Březen 25, 2017, 03:05:19 odpoledne »
Lovecká vývěska prošla úpravou a teď po pár týdnech sledování mám pár připomínek:

Jaký je podle vás smysl vývěsky?


Já si to představuju tak, že máme na Ereboru lidi, kteří z nějakého důvodu nechodí dungy - expí tedy na povrchu -  no a vývěska by měla být primárně na podporu povrchového expení (protože podporu expení v dungu máme a ne malou). Jednak kvuli pvp na spawnech, jednak jako náplast pro ty, co nemužou do dungu, jednak jako zpestření a malá inspirace jak měnit spawny, aby to nebyla taková rutina.

Teď po úpravě mi připadá, že ne vždy je odměna za monstrum adekvátní (např. za trolla jsme spočítali 7 epxů/kus a za černou vdovu 5 expů/kus).
A co je hlavní a kvuli čemu píšu - že se nám lov z povrchu přesouvá do dungů. Včera se lovili mágové v jednom konkrétním dungu, kam si málokdo pujde solovat, před pár dny to byli lučištníci z Beridoru. Je pěkné, že bonus dostane parta, co si pujde dung, nebo statečný solující, je ale cílem nahnat všechny lovce na jedno misto? Při lovu např. titánů je tolik možností, že se vždy najde spawn, kde nejsou vybití od konkurence, stejně tak je menší šance, že narazíte na nepřátelský realm. Když ale musí jít všichni na jedno místo, ztrácí to podle mě smysl.

Líbí se mi řešení zahrnující v sobě možnost povrchového i dungovního lovu (rozšíření drápačů o hnilobné a skokany), nejde to tak vždy, ale zdá se mi to jako lepší varianta než omezení pouze na dung.


A pro ty, které by zajímalo, co jsem navrhovala ještě před změnou v broukovi -  aby se lovecká vývěska po měsíci resetovala, nejlepší lovci byli odměněni (expy navíc/pytík/nějaká drobnost na památku jako róba rare barvy a pod.) a zase se začaly počítat skalpy od nuly. Tím by nebyl na prvním místě stále jeden člověk, byla by větší motivace vývěsku využívat k expení.

Btw, vzpomínáte, jak někdy loni na jaře první 3 nejlepší lovci dostali odměnu a psalo se, že se to bude opakovat každé 3 měsíce? Od té doby nic...

F13ND

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #1 kdy: Březen 25, 2017, 04:52:59 odpoledne »
imho by to mely byt prisery, kterych je tuna na povrchu.

spideri, vdovy, tarky
ettini, lordi, trollove, orci, zlobri
titani
cyclopi
elementalove (jako celek)
vlkodlavi, drapaci, krvaci
jesteraci
banditi
brouci
teratani
wispi, spiriti
harpyje, skorpioni, hadi a vampiri

vic me zatim nenapada, ale proste takove skupiny priser za solidni expy, kterych je na povrchu kupa a daji se dobre lovit. zadni earth elmove, kteri maji v gondoru 2 spawny a byli par dni zpatky. myslim si, ze by vyveska dostala mnohem vetsi naboj a o tyhle prisery by byl skutecne zajem a boj na spawnech


Llamer

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2017, 09:06:45 dopoledne »
Spíš by mě zajímalo, zda by nešlo nastavit vývěšku tak, aby to při konci lovu samo odevzdalo dnešní úlovek. Nevím jestli jsem to jen já, ale často na to zapomenu, nebo si řeknu že něco přidám, pak už na to kašlu a propadne mi to celé :P

F13ND

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2017, 09:09:18 dopoledne »
kdybych zabil vic nez 5 priser denne, tak bych na doevzdavani i myslel :p

tedd

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #4 kdy: Březen 27, 2017, 12:35:34 dopoledne »
S dung monstry na vyvesce naprosto nesouhlasim, vzdycky sem povazoval vyvesku za povrchovou zalezitost. Dungy maji poklady a exp gaty.  To resetovani bych uvital. Respective pridat treti tabulku s treba dvoutydenni periodou a mensi odmenou.

« Poslední změna: Březen 27, 2017, 12:37:27 dopoledne od tedd »

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #5 kdy: Březen 27, 2017, 12:28:51 odpoledne »
Lovecká vývěska prošla úpravou a teď po pár týdnech sledování mám pár připomínek:

Jaký je podle vás smysl vývěsky?


Já si to představuju tak, že máme na Ereboru lidi, kteří z nějakého důvodu nechodí dungy - expí tedy na povrchu -  no a vývěska by měla být primárně na podporu povrchového expení (protože podporu expení v dungu máme a ne malou). Jednak kvuli pvp na spawnech, jednak jako náplast pro ty, co nemužou do dungu, jednak jako zpestření a malá inspirace jak měnit spawny, aby to nebyla taková rutina.

Teď po úpravě mi připadá, že ne vždy je odměna za monstrum adekvátní (např. za trolla jsme spočítali 7 epxů/kus a za černou vdovu 5 expů/kus).
A co je hlavní a kvuli čemu píšu - že se nám lov z povrchu přesouvá do dungů. Včera se lovili mágové v jednom konkrétním dungu, kam si málokdo pujde solovat, před pár dny to byli lučištníci z Beridoru. Je pěkné, že bonus dostane parta, co si pujde dung, nebo statečný solující, je ale cílem nahnat všechny lovce na jedno misto? Při lovu např. titánů je tolik možností, že se vždy najde spawn, kde nejsou vybití od konkurence, stejně tak je menší šance, že narazíte na nepřátelský realm. Když ale musí jít všichni na jedno místo, ztrácí to podle mě smysl.

Líbí se mi řešení zahrnující v sobě možnost povrchového i dungovního lovu (rozšíření drápačů o hnilobné a skokany), nejde to tak vždy, ale zdá se mi to jako lepší varianta než omezení pouze na dung.


A pro ty, které by zajímalo, co jsem navrhovala ještě před změnou v broukovi -  aby se lovecká vývěska po měsíci resetovala, nejlepší lovci byli odměněni (expy navíc/pytík/nějaká drobnost na památku jako róba rare barvy a pod.) a zase se začaly počítat skalpy od nuly. Tím by nebyl na prvním místě stále jeden člověk, byla by větší motivace vývěsku využívat k expení.

Btw, vzpomínáte, jak někdy loni na jaře první 3 nejlepší lovci dostali odměnu a psalo se, že se to bude opakovat každé 3 měsíce? Od té doby nic...

V prvni rade - co se tyce podpory povrchoveho expeni - s tim si dovolim souhlasit, na stranu druhou, pokud jsou dungeon monstra statisticky vyjimecna, pak nemam problem s tim, ze jednou za cas tam padne NPC, ktere na povrchu zas tak bezne neni. Urcite by to nemelo byt pravidlem, ale obcasne vyjimce se nebranim. V kazdym pripade tuhle pripominku jeste predam dal, aby bylo ladeni a pripadne dalsi zmeny v lajne s tim zakladnim umyslem.

Ke konkretnim XP/NPC. Tohle je treba resit pripad od pripadu. Tebou zminene XP / trolla jsou ale dost odlisne od toho, co je v kodu. Vdova ma nastavenou vice nez 3x vyssi odmenu nez troll. Muzes mi rict, jak jsi k tem cislum dosel?
« Poslední změna: Březen 27, 2017, 12:48:48 odpoledne od SirGlorg »

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #6 kdy: Březen 27, 2017, 06:00:57 odpoledne »
K expum za potvoru -  já věřim, že to vesměs máte nastavené dobře. Ono taky záleží, kolik jich člověk odevzdá.

Vdovky a trolly už nedohledam, ale mam tu záznam z diskuse na slacku:
black serpenti - za 5 hadů 20 expů (4 expy/kus), za 24 hadů 120 (5 expů/kus), další hráč neuvedl počet, ale hlásil 4.6 expu/kus
elové země mám záznam za 8 skalpů 80 epxů, čili 10 expů/kus

když porovnáš 5 black serpentů vs 8 elmů země, tak je tu trochu nepoměr
(nevim, jak ostatní povolání, ale za rangera mam elma na 2-3 rány s rukou v nose, had na 3-4 rány, je rychlý a moc bolí)
je mi jasné, že každé povolání má dmg do jiných potvor, tudíž se nevyplatí lovit všechno, ale opravte mě, black serpent ma i výrazně lepší drop, ne? Tudíž by měl být obecně náročnější na zabití a logicky i za větší odměnu.

K výjimečnosti lovu v dungeonech -  nejsem tu denně, tak nemám plnou statistiku, nicméně diskusi jsem založila po té, co se v krátkém časovém úseku vyhlásil lov buď jen v dungu, nebo i v dungu, nebo potvor, které jsou na povrchu jen na 2 spawnech. Je to podobné, jako když si hráči stěžovali, že se loví hellcat a pod. Pravděpodobnost, že se bude lovit, je zřejmě menší, ale občas se to prostě sejde a je šňůra lovení potvor na py**.

P.S. děkuju za reakci :)
« Poslední změna: Březen 27, 2017, 06:02:49 odpoledne od Jezinka »

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #7 kdy: Březen 28, 2017, 02:13:08 odpoledne »
Vysledek random funkce neovlivnim. S malou, ale nenulovou sanci se samozrejme muze stat, ze bude vic potvor na povrchu.

Informace o zkusenostech ziskanych za loveni jsou zcela v rosporu s tim, co je v kodu. Co uvadis za cisla? Rikas celkove zkusenosti za potvoru + vydelek z vyvesky, nebo POUZE pocet zkusenosti ziskanych CISTE z lovecke vyvesky? V kodu muze byt chyba, ale prijde mi zvlastni, ze by se na to neprislo driv. Nez na to nekdo od nas sedne a ztrati par hodin vyzkumem, tak bych rad vedel, ze mame nejaky spolehlivy data.
« Poslední změna: Březen 28, 2017, 02:15:05 odpoledne od SirGlorg »

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #8 kdy: Březen 28, 2017, 06:21:26 odpoledne »
POUZE pocet zkusenosti ziskanych CISTE z lovecke vyvesky při odevzdání, bez expů získaných na bojišti

včera byly kyklopové, za každého je odměna 30 expů při odevzdání (jako bonus k 90 expům, které získáš zabitím)
v tomhle formátu tedy:
cyclop - odměna 30 expů/kus
elové země - 10/kus
black serpenti - 5/kus

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #9 kdy: Březen 29, 2017, 05:23:09 odpoledne »
OK, ty posledni cisla uz sedi celkem presne. Je v techdle trech pripadech teda nejaky problem? V podstate to zhruba odpovida tretine puvodnich zkusenosti navic. Ty zkusenosti, co hlasis za cernou vdovu v prvnim postu neodpovidaji vubec. Ale domnivam se, ze pokud to projdes znovu, dopocitas se jine odmeny (vhodnejsi). Dej vedet, kdybys narazil na konkretni problem.

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #10 kdy: Březen 29, 2017, 06:09:35 odpoledne »
nepřijde mi správně, že za elementály země je dvojnásobek expů co za black serpenty
za zabití elma země dostaneš +- 20 expů - tedy odmena 10 je polovina z toho
a za b. serpenta máš +-40 expů -  odměna 5 expů z vývěsky je tedy osmina

pokud platí, že odměna z vývěsky je přibližně třetina expů, které monstrum dává, tak za elma máš mít 6,5 epxu/kus a za hada 13 expů/kus


nicméně tohle nás netrápí tolik, jako to, že většina na povrchu expících hráčů nemá motivaci lovit a lov monster v dungu tomu nijak nepomáhá
a mě osobně ještě vadí toto:

"Lovecká trofej
29.04.2016, 13:55:09 napsal Nightmare
Lovecká trofej
30.4.2016 dojde k prvnímu rozdání Loveckých trofejí. Trofeje budou putovní a co 3 měsíce se přesunou k novým majitelům. Odstupňování bude jak pro Gondor 1-3 místo, tak pro Mordor 1-3 místo. Jednou za rok bude vyhlášení nejlepšího lovce, který dostane trofej do vlastnictví 1 pro Gondor a 1 pro Mordor. Co 3 měsíce bude tabulka resetována.
Šťastný lov
"

(a to nebudu pripominat, jakym zpusobem se rozdavala trofej v Gondoru...)

tedd

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 5
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #11 kdy: Březen 29, 2017, 10:10:00 odpoledne »
Nebylo by nejjednodušší nastavit prostě procento jako bonus z expu monstra? Připadá mi zbytečné řešit to případ od případu.

Gorakhal

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #12 kdy: Březen 30, 2017, 10:07:12 dopoledne »

(a to nebudu pripominat, jakym zpusobem se rozdavala trofej v Gondoru...)


Připomeň, povídej.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #13 kdy: Březen 30, 2017, 10:37:41 dopoledne »
nepřijde mi správně, že za elementály země je dvojnásobek expů co za black serpenty
za zabití elma země dostaneš +- 20 expů - tedy odmena 10 je polovina z toho
a za b. serpenta máš +-40 expů -  odměna 5 expů z vývěsky je tedy osmina

pokud platí, že odměna z vývěsky je přibližně třetina expů, které monstrum dává, tak za elma máš mít 6,5 epxu/kus a za hada 13 expů/kus

OK, kouknu na to.

nicméně tohle nás netrápí tolik, jako to, že většina na povrchu expících hráčů nemá motivaci lovit a lov monster v dungu tomu nijak nepomáhá
a mě osobně ještě vadí toto:

"Lovecká trofej
29.04.2016, 13:55:09 napsal Nightmare
Lovecká trofej
30.4.2016 dojde k prvnímu rozdání Loveckých trofejí. Trofeje budou putovní a co 3 měsíce se přesunou k novým majitelům. Odstupňování bude jak pro Gondor 1-3 místo, tak pro Mordor 1-3 místo. Jednou za rok bude vyhlášení nejlepšího lovce, který dostane trofej do vlastnictví 1 pro Gondor a 1 pro Mordor. Co 3 měsíce bude tabulka resetována.
Šťastný lov
"

(a to nebudu pripominat, jakym zpusobem se rozdavala trofej v Gondoru...)

Trochu agresivni post, jehoz formulace poukazuje na to, ze by melo byt "do nebe volajici" co je spatne a ze "kazdy prece vi, co je na tomhle spatne". Na neco poukazujes, das si praci s tim, ze to sem prepostujes a pak pod to dopises neco ve stylu "ale nechci se o tom bavit". Tak to v prvni rade nezminuj, jestli nechces konstruktivne resit, co PRESNE ti na tom prijde v neporadku a jak bysis predstavoval reseni. Napriklad jako s temi XP za NPC, tam jsi vedl celkem dospelou a konstruktivni argumentaci, tak prosim pokracuj v tomhle trendu a budes mit sanci dosahnout nejaky zmeny. Na tohle nevim co ti mam rict, akorat zacinas dialog tim, ze ukazes pohorseni a predcasne v GM co to ctou vytvaris averzi k cemukoliv ceho se tvuj problem tyka, ciste z formulace a postoje jaky zuajimas. Tak to zkus jeste jednou OK?

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Lovecká vývěska
« Odpověď #14 kdy: Březen 30, 2017, 10:41:46 dopoledne »
Tak a jeste jedna vec k tem expum za NPC. Dostal jesem vyjadreni ohledne nastaveni tech XP, ktere mi prijde rozumne:

Citace
earth elmu mas na povrchu snad jen kolem 10-15 ks - je za ne malo expu a bere jim specificky druh dmg ( blunt a energy ). Za nima musis do MD - prvni patro. Je to motivace a hezka odmena za snahu
black serpent je harvest mob - je jich velke mnozstvi, daji se zabit pomerne snadno
tim padem jich muzes za den ulovit klidne i par stovek - lidi na ne chodi bezne a radi na nich expi. Lovecka vyveska u nich je tedy spis jen drobnym bonusem

Je tohle neco, co dava smysl a co muzes akceptovat jako odpoved pro soucasny nastaveni? Zaroven je to i odpoved na otazku, proc nedava vyveska procento z XP, ale je to zvlastni nastaveni per-npc