Autor Téma: Týdenní questy  (Přečteno 49446 krát)

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #15 kdy: Duben 02, 2017, 08:11:49 odpoledne »
Co kdyby byla moznost quest passnout a rekneme za 24 hodin zkusit stesti znovu?

Dále upravit drop jidla a vyrovnat možnost nákupu (treba hrusky nikde nekoupite, broskve ano) -  ve smyslu, že bude padat častěji jídlo z humanoidu a to, co je v questech, nepujde koupit, nebo bude mit vendor velmi male mozstvi.

Krom jídla, které nedropuje zatím nikdo nenarzil na nějaký zásdní nesmysl, ne? :)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #16 kdy: Duben 02, 2017, 10:55:00 odpoledne »
Uz jsem tu zminoval, ze >prozatim< o passu questu neuvazujeme. Chci radeji vyladit ty, ktere tu mame, aby to v principu nebylo ani potreba. Navic stav, kdy padne neco mene atraktivniho nebo tezsiho beru jako soucast te loterie. Jeden tyden to bude extremne tezke, jindy snadne.

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #17 kdy: Duben 02, 2017, 11:08:39 odpoledne »
me spis slo o to, ze clovek musi cekat tyden... a pak to zase nevyjde a takhle budes cekat mesic, no, hura. takze zkusit po treba i po 3 dnech je mensi ztrata casu

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #18 kdy: Duben 02, 2017, 11:23:53 odpoledne »
ještě k piti potionu -  ted to je tak, ze muzu klidne stat v domku a zapnout script, co mi bude zapijet sam lahve - nesla by tam dat nejaka podminka, ze se bude pocitat zapiti pouze v pripade, ze opravdu zapit potrebujes? (nevidis, mas otravu, stamina neni na full,...)
asi se to bude moct dat ocurat i tak, ale uz to bude narocnejsi na vymysleni

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #19 kdy: Duben 02, 2017, 11:59:30 odpoledne »
ještě k piti potionu -  ted to je tak, ze muzu klidne stat v domku a zapnout script, co mi bude zapijet sam lahve - nesla by tam dat nejaka podminka, ze se bude pocitat zapiti pouze v pripade, ze opravdu zapit potrebujes? (nevidis, mas otravu, stamina neni na full,...)
asi se to bude moct dat ocurat i tak, ale uz to bude narocnejsi na vymysleni

Uz ted se mi nelibi, ze tlacime maga pit refreshky a jeste abysme delali nejaky obezlicky v kodu, at to pijou jenom kdyz my chceme? dah.. Snad krome PvP kde te kudli mag refreshku nepouzijes (dneska). Mne se tyhle questy na zapijeni potionu a pojidani jidla obecne nejak nezdaji, ale citim jejich pritomsto jako jisty ustupek variabilite. Zaroven to dava tem questum jistou zivelnost v tom ,ze ne kazdy quest je plne pouzitelny nebo prijemne splnitelny. Bohuzel to zaroven vytvari jistou disbalanci mezi povolanimi (nektera povolani pijou nejake potiony bezne a splni quest prirozene, zatimco jina jsou do toho vylozene tlacena umele). Snazil jsem se tohle omezovat a spustu navrhu, ktere mi prisly uplne pres caru, jsem zcela smetl ze stolu. Tohle jsou (divte se :D) ty slabsi odvary, ktery jdou alespon udelat tak jak rikas - scriptem, pokud se hrac rozhodne, ze se mu to vyplati. Jinak ano, questy tohodle typu vnimam jako ne zcela vhodny a je v planu tohle v nektere z dalsich iteraci uprav podchytit a idealne podobne questy (teda ciste podle mne, tohle jeste musi projit nejakou vzajemnou shodou) uplne zrusit (pokud budeme mit zajimavy pocet lepsich alternativ), nebo alespon vyladime konkretni zadani podle povolani, ktere je plni (uz ted neco takovyho vliv ma, ale nejspis ne v dostatecne mire).

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #20 kdy: Duben 03, 2017, 12:18:02 dopoledne »
aha, ja myslela, že se ty potiony generuji podle povolání. Jako že přece nebude war zapijet intu a podobně.
to samé, kdyby tam bylo pro rangera zabij 150 rock elmu, tak si pujdu hodit mašli, protože to prostě neni quest pro rangu.

je prece nonsens, aby guest, za ktery dostanu pytel, byl o tom, ze budu stat doma a pit lahve jen tak.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #21 kdy: Duben 03, 2017, 10:00:19 dopoledne »
V principu mas pravdu. muze byt zaroven resene i tim, ze za to ten pytel nebude. Dalsi vec je cena tech potionu, ktere trochu balancuji odmenu, i kdyby si to nadobre ty hraci pili doma.

V tuhle chvili je quest osetren tak, ze bere v uvahu magicka a nemagicka povolani a podle toho se vybere potion, ktery jim prislusi.

V seznamu questu neni zadny, ktery by vyzadoval zabiti konkretniho monstra.

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #22 kdy: Duben 03, 2017, 11:01:17 dopoledne »
Mě to přijde ok na mágovi i warovi piju refek mnohem více než co mi ukládá quest, jen mi přišlo tochu divné pít lesser strength potiony za tifa 70 level. :D Jinak se mi ty questy velmi líbí, bude potřeba více plánovat dungeony atd.  ;)

Xanthin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #23 kdy: Duben 03, 2017, 06:55:21 odpoledne »
Hele, kdyz mam ten week quest a je tam: "Zabij npc v dungu s 20xp" to plati i pro ty nb dungy? Nebo normalni dungy? Se mi moc nelibi, kdyz jsou hraci co se dungum nevyhybaji  :P

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #24 kdy: Duben 03, 2017, 07:25:46 odpoledne »
to nechapu. se ti nelibi, ze kvuli questu musis do dungu?

a co to nejddriv zkusit? zrovna tenhle ukol neni tak narocny, ne? jdi do NB dungu, zabij potvoru a hned mas odpoved.

Xanthin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #25 kdy: Duben 03, 2017, 07:40:58 odpoledne »
Lidi pracuji, nemaji pristup na UO. Ale pokusim se, diky za odpoved  :o

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #26 kdy: Duben 03, 2017, 09:33:15 odpoledne »
Hele, kdyz mam ten week quest a je tam: "Zabij npc v dungu s 20xp" to plati i pro ty nb dungy? Nebo normalni dungy? Se mi moc nelibi, kdyz jsou hraci co se dungum nevyhybaji  :P

ja nerozumim otazce. Muzu se jenom domyslet jak jsi to myslel. "Se mi moc nelibi, kdyz jsou hraci co se dungum nevyhybaji" -> nemyslel jsi tim, ze nekteri hraci dungy chodit nechteji? Jestli jo, tak prosim, je to jejich volba. Stejne tak jsou ve weekly quest rotaci questy na zabijeni hracu a jsou hraci, kteri nechteji chodit PvP. Delat to nikdo nemusi, neni to podminkou. Pokud ti quest nevyhovuje, nedelej ho a pockej si na dalsi. Pokud te stimuluje odmena, pak udelej neco, co bezne nedelas a hru si oziv, o nicem jinym ty questy nejsou. S takovym pristupem by tam nemohl byt zadny quest, protoze kazdemu hraci se nebude libit neco jinyho, a pokud by to losovalo jenom to co chces, tak by zase v principu stacilo zvednout odmeny z toho co uz ted delas a nemusely by se questy vubec zavadet.

Melli

  • Novic
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #27 kdy: Duben 03, 2017, 09:34:43 odpoledne »
Jen postřehy k ukolum:

Zabij NPC v dungeonu s alespon 20exp 0/129 - nezobrazuje se, ze jsem dane monstrum zabil ziskal

Lootni predmet: jakekoliv ovoce - nebere to nektere druhy ovoce (banan,limetka,citron) zato to bere zeleninu mrkev a cibuli

Blbosti sice, ale at je poradek :)

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #28 kdy: Duben 03, 2017, 10:38:12 odpoledne »
Všimli jste si, že už se dají koupit hrušky?
Je to po málo kouscích, ale dají se sehnat během pár hodin.
 Za mne palec nahoru!

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #29 kdy: Duben 03, 2017, 10:52:47 odpoledne »
Jen postřehy k ukolum:

Zabij NPC v dungeonu s alespon 20exp 0/129 - nezobrazuje se, ze jsem dane monstrum zabil ziskal

Lootni predmet: jakekoliv ovoce - nebere to nektere druhy ovoce (banan,limetka,citron) zato to bere zeleninu mrkev a cibuli

Blbosti sice, ale at je poradek :)

zobrazeni zabiti NPC opravim

to ovoce uz je nahlaseny, resime to. Diky za report