Autor Téma: Týdenní questy  (Přečteno 49495 krát)

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #105 kdy: Květen 09, 2017, 12:49:22 odpoledne »
aha, ja mela pocit, ze menil, nedava smysl aby bananu se jedlo do 5 ks a datli 10x vice, kdyz drop je podobny.
tusim, ze quest na loot ovoce jsem mela minuly a predminuly tyden

to je ale hrozne demotivujici, ne? proc mam mit vyssi odmenu za stejny ukol jen proto, ze mam o par levelu vic (a tim padem vlastne je pro me projiti dungu lehci, ne?)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #106 kdy: Květen 09, 2017, 01:08:33 odpoledne »
je rozdil v sytosti tech jidel. Kazda postava ma urcitou velikost "zaludku", proto treba jezditka sni neco jako 4-5 otepi slamy, ale priblizne trojnasobek mrkvi (nechce se mi hledat presna cisla, ale to neni tak uplne podstatny). Quest je staveny tak, aby se dosahlo jiste miry "nasyceni" konkretnim typem jidla. Duvodem neni pouze dostupnost toho jidla (ocekavame, ze ta se casem zvysi/usnadni), ale taky casova narocnost v tom, ze postava musi byt urcity cas lognuta a "hladovet", aby se do ni veslo dalsi jidlo (nebo jit dungeon, kde vyhladovi na nejakych dlazdicich apodobne), jinak by se cely quest dal naklikat behem 2 minut v pripade, ze by hrac mel dost surovin pripravenych v bance.

Co se dostupnosti datli tyka, probirali jsme to v tymu a vyvstala pripominka toho, ze veskere typy ovoce jidel, ktera jsou na questy potreba, padaji z rozumneho mnozstvi NPC (tytani, trollove). Nektera jidla jsou navic dostupna u obchodniku (vendori). Co dostanete dany tyden za potravinu je nahodne, ale zaroven je VELMI nepravdepodobne, ze vsichni na serveru budou sbirat pouze datle. Pokud pulka serveru potrebuje na quest nejake jidlo a pujde expit na titany, tak mi prijde velmi nepravdepodobne, ze by vsichni dohromady nenasbirali dostatecne mnozstvi jidla, ktere zrovna sami nepotrebuji tak, aby to nepokrylo naroky ostatnich hracu. Kdyz budu kazdy tyden chodit na titany a sbirat vsechno jidlo, co z nich spadne, tak casem budu mit takovou zasobu vseho mozneho, ze to sam nemuzu za chvili ani spotrebovat. Pokud je problem v nedostupnosti, pak bych to svadel pouze na neschopnost hracu s tim obchodovat, pripadne jejich kratkozrakost, pokud sbiraji POUZE to jidlo, ktere potrebuji v danem tydnu na quest a zbytek nechaji lezet. Na zaklade tohodle prozatim nechci zasahovat do poctu jidel, protoze mi prijde, ze pristup ke hre jeste dostatecne nevyzral na to, aby hraci prizpusobili sve chovani (rozumejte loot-scripty) k uspesnemu plneni ukolu a spolupraci (predavani v guilde nebo obchod - na vyvesce, chatu nebo pres hracske vendory = funguje jak vykup tak prodej).

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #107 kdy: Květen 09, 2017, 01:15:53 odpoledne »
datle zasyti 10x mene nez banan? :)

co pises, je rozumne a naprosto s tim souhlasim. Ja si syslim veskere jidlo, na ktere narazim, i si je v guilde pripadne doplnujeme. Ale zkratka ta cisla nejak nesedi. zatimco bananu mi v bance lezi 24 a k tomu sjem je 2x uz mela v questu a jednou jsme nekomu davala, tak datli mam 10. Pritom babanu jsme mela snist 2 a datli snad kolem 50. Podotykam, ze datle ani banany se nedaji koupit narozdil treba od hrusek.

Iustus

  • Game Master
  • Expert
  • *****
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #108 kdy: Květen 09, 2017, 01:35:14 odpoledne »
to je ale hrozne demotivujici, ne? proc mam mit vyssi odmenu za stejny ukol jen proto, ze mam o par levelu vic (a tim padem vlastne je pro me projiti dungu lehci, ne?)

Každým levelem neroste jen odměna, ale take obtížnost questů.
U některých to je počet, který je třeba splnit. (Questy na loot, jezení, zabíjení atd)
U některých to roste skokově. (PvP Questy - Zabij X hračů)
U některých to roste podle určitého rozsahu, jako je I ten dungeon. Hráč na 50tém a 150tém levelu nebudou mít stejný dung. Protože s rostoucím levelem se mění dung, který je třeba pokořit. Takže co pro 50level je challenge zvládnout Ledovku, tak pro hráče na 120tem levleu je challenge zvládnout Carn dum.

Krom toho questy jsou rozdělený do kategoriích LOW, MEDIUM a HARD. Kde rozdílně roste odměna a proto hráč na 80+ levleu dokáže vytáhnout z Weekly questů vice magických itemků a postava nad 140 level dokonce ještě vice. Nejvíce lze vytáhnout 9 magický itemků na jednu serii questů.

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #109 kdy: Květen 09, 2017, 01:48:24 odpoledne »
no, ja se tu bavim o pavoucaku.
ranger 120+ ma za projiti pytlik
ranger atakujici 100 lvl  pytlik nemel

Theo

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #110 kdy: Květen 09, 2017, 06:21:35 odpoledne »
prestoze sem rikal ze na tydeni questy kaslu po tom jak sem se minule napalil nedalo mi to a sepsal sem jidlo co mi zbylo po mem raidu na titany v ZM (8 hodin)... (predem upozornuji ze casto padajici jidlo a jidlo dostupne u npc vendoru sem prestal sbirat a nektere i povyhazoval protoze po 8 hodinach je clovek uz docela tezkej co se lootu tyce :D)

Celkem mam v pytliku 152 kousku jidel - bunch of dates   2 kusy ... potom mi v questu padlo ze mam snist 35 kusu, takze je to hodne nerealne a musim rict ze sem videl hrace shanet na vyvesce tohle jidlo a pochybuju, ze meli uspech. On si to totiz kazdej bude harvit pro sebe s touhle padavosti.

pizzas   18
french bread   14
heads of lettuce   8
carrots   7
muffins   7
hams   6
wheel of cheese   6
bread loaves   6
onion   6
gourds   6
pumpkins   5
heads of cabbage   5
chicken legs   4
watermelons   4
honey   4
coconuts   4
honeydew melons   4
ears of corn   4
baked pie   4
legs of lamb   3
turnip   3
squash   3
bananas   3
apples   3
slices of bakon   2
bunch of dates   2
pears   2
peaches   2
lime   1
lemon   1
grape bunch   1
gourds   1
canteloupe   1
sausage   1
cake   1



je rozdil v sytosti tech jidel. Kazda postava ma urcitou velikost "zaludku", proto treba jezditka sni neco jako 4-5 otepi slamy, ale priblizne trojnasobek mrkvi (nechce se mi hledat presna cisla, ale to neni tak uplne podstatny). Quest je staveny tak, aby se dosahlo jiste miry "nasyceni" konkretnim typem jidla. Duvodem neni pouze dostupnost toho jidla (ocekavame, ze ta se casem zvysi/usnadni), ale taky casova narocnost v tom, ze postava musi byt urcity cas lognuta a "hladovet", aby se do ni veslo dalsi jidlo (nebo jit dungeon, kde vyhladovi na nejakych dlazdicich apodobne), jinak by se cely quest dal naklikat behem 2 minut v pripade, ze by hrac mel dost surovin pripravenych v bance.

Co se dostupnosti datli tyka, probirali jsme to v tymu a vyvstala pripominka toho, ze veskere typy ovoce jidel, ktera jsou na questy potreba, padaji z rozumneho mnozstvi NPC (tytani, trollove). Nektera jidla jsou navic dostupna u obchodniku (vendori). Co dostanete dany tyden za potravinu je nahodne, ale zaroven je VELMI nepravdepodobne, ze vsichni na serveru budou sbirat pouze datle. Pokud pulka serveru potrebuje na quest nejake jidlo a pujde expit na titany, tak mi prijde velmi nepravdepodobne, ze by vsichni dohromady nenasbirali dostatecne mnozstvi jidla, ktere zrovna sami nepotrebuji tak, aby to nepokrylo naroky ostatnich hracu. Kdyz budu kazdy tyden chodit na titany a sbirat vsechno jidlo, co z nich spadne, tak casem budu mit takovou zasobu vseho mozneho, ze to sam nemuzu za chvili ani spotrebovat. Pokud je problem v nedostupnosti, pak bych to svadel pouze na neschopnost hracu s tim obchodovat, pripadne jejich kratkozrakost, pokud sbiraji POUZE to jidlo, ktere potrebuji v danem tydnu na quest a zbytek nechaji lezet. Na zaklade tohodle prozatim nechci zasahovat do poctu jidel, protoze mi prijde, ze pristup ke hre jeste dostatecne nevyzral na to, aby hraci prizpusobili sve chovani (rozumejte loot-scripty) k uspesnemu plneni ukolu a spolupraci (predavani v guilde nebo obchod - na vyvesce, chatu nebo pres hracske vendory = funguje jak vykup tak prodej).

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #111 kdy: Květen 10, 2017, 09:45:33 dopoledne »
prestoze sem rikal ze na tydeni questy kaslu po tom jak sem se minule napalil nedalo mi to a sepsal sem jidlo co mi zbylo po mem raidu na titany v ZM (8 hodin)... (predem upozornuji ze casto padajici jidlo a jidlo dostupne u npc vendoru sem prestal sbirat a nektere i povyhazoval protoze po 8 hodinach je clovek uz docela tezkej co se lootu tyce :D)

Celkem mam v pytliku 152 kousku jidel - bunch of dates   2 kusy ... potom mi v questu padlo ze mam snist 35 kusu, takze je to hodne nerealne a musim rict ze sem videl hrace shanet na vyvesce tohle jidlo a pochybuju, ze meli uspech. On si to totiz kazdej bude harvit pro sebe s touhle padavosti.

pizzas   18
french bread   14
heads of lettuce   8
carrots   7
muffins   7
hams   6
wheel of cheese   6
bread loaves   6
....



....

Diky za report. Opravil jsem pomery dropu tak, ze by v dlouhodobem horizontu mely ty ruzny typy jidel padat rovnomerneji, takze by melo byt snazsi sesbirat konkretni jidlo, co je potreba. Navic se tim zvysila sance, ze tim jidlem bude nejake ovoce nebo zelenina (jednoduse proto, ze tech konkretnich typu ovoce/zeleniny je dva az tri krat vic nez dalsich typu jidel), coz by melo mit pozitivni dopad na ten LOOT quest, co reportovala Jezinka. Jde porad ale o NAHODU, takze tomu rovnomernymu rozdeleni se to zacne blizit az s opravdu velkym poctem jidel a neni vylouceny, ze v nekterych pripadech dostanete u takhle maleho vzorku podobne odlisny cisla (tj. ze nejaky typ ti padne jednou a druhy 15x).

Jinak k tomu vyhazovani jidla:
1. co by na to rekly deti v Somalsku? (omlouvam se, ale nemohl jsem si pomoct)
2. chapu, ze je pak ten loot "tezkej", ale tak kdyz si to domu neodtahnes vsechno, tak pak nevim, co resime, protoze to, ze si budes delat predbezny zasoby je zakladni predpoklad uspechu - zminujes tady 8 hodin na titanech v JEDNOM tydnu, coz ti realne dalo slusny zaklad na dalsi questy - z toho vypisu co jsi dodal potrebujes typicky jenom jeden radek a ostatni si muzes schovat a pockat na quest, kdy budes mit ten konkretni quest. Je potreba si uvedomit, ze lidi doted tyhle veci nechavali lezet a tim padem se "nenahromadily". Pokud ale kvuli questu bude vetsi mnozstvi hracu tohle tahat domu, tak toho za chvili bude plno

A posledni vec - uz jsme otevreli diskusi na foru a zacal jsem tam s klukama rozebirat snizeni vlivu te sytosti konkretnich jidel, protoze samotne snezeni se zda byt rutinni zalezitosti, ale klicove je hlavne ta jidla sehnat, takze upravime vzorec tak, aby sytost konkretniho jidla mela mensi vliv (stale tam ale vliv bude) - to bude mit za nasledek "zahlazeni" jistych extremu, takze napr. kusy jidel, kterych ted bylo potreba pomerne malo , budou ted vyzadovat vetsi mnozstvi, ale zaroven nejaka ta uplne mala jidla budou mit trochu mensi naroky. Konkretni cisla zatim nereknu, protoze sam nevim, ale ocekavam, ze bysme mohli neco vymyslet behem tohodle tydne a upravit to.

V kazdym pripade uz ta moje soucasna zmena si myslim bude mit pozitivni vliv na ten loot a jeho rozlozeni.

Theo

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #112 kdy: Květen 10, 2017, 04:48:02 odpoledne »
ok sem rad ze se to nejakym zpusobem vyvazi

povyhazovat jidlo sem musel... zvlast treba dorty ktere se ani nestackujou a vim ze se daji v pohode koupit tak je nepotahnu, nebo pokud oproti jinym vecem vidim ze pizza byla cca 30x tusim tak sem jich cast vyhazel protoze vim ze jich nalotuju jeste dost eventualne priste. Nicmene po takove dobe v dg u sebe mas tisice regu, goldu a zrovna se sbirala jeste vejca na velikonocni event takze sem byl fakt full :D V tom dg sem byl hlavne kvůli priseram 200+ expu a neni uplne jednoduchy se tam sam dostat jinak bych si postupne odnosil vsecko a sel tam vicekrat

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #113 kdy: Květen 10, 2017, 05:34:48 odpoledne »
No dobre ale tak neni zamer abys vsechny typy questu udelal behem jednoho dungu. Ja myslel, ze jsi stravil x hodin lovenim PRIMO TOHODLE questu, pokud jsi nasbiral podobny mnozstvi jidla "jen tak mimochodem" dokonce pri plneni jinyho ukolu, tak si mylsim, ze to asi zas tak uplne spatny neni - ja prave proto nechapu, proc nekdo rika ze je tezkej, si pobezite dva lidi na OT, jeden udela gate vzdycky kdyz toho nalootite moc, vysype to a jede se dal, neni duvod pak nic vyhazovat. Ale jak uz jsem psal, samotny ty pomery byly trochu nevyvazeny a snad to trochu spravi to rozlozeni a dosazitelnost.

Xanthin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #114 kdy: Květen 10, 2017, 08:04:53 odpoledne »
Dalsi moznosti: Zabij humanoidy, zvirata, demony. Dostan xx expu v hypnoze.

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #115 kdy: Květen 10, 2017, 08:47:21 odpoledne »
ony ty questy nejsou individualizovane podle povolani, takze hypnoza je (zatim?) mimo (stejne, jako taming, provokace atd.)

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #116 kdy: Květen 11, 2017, 09:42:58 dopoledne »
Dalsi moznosti: Zabij humanoidy, zvirata, demony. Dostan xx expu v hypnoze.

"zabij humanoidy, zvirata ...." - NICE!

F13ND

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 23
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #117 kdy: Květen 11, 2017, 06:33:05 odpoledne »
takhle tyo dat na typy priser nebo aspon nejake skupinky jsem si vzdycky predstavoval loveckou vyvesku, takze do questu me to prijde skoda

Xanthin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #118 kdy: Květen 17, 2017, 10:37:08 dopoledne »
Souhlasim s tim, ze SLAPAT naschval do pavucin je kravina, ze by melo stacit "znic pavucinu"
To same jsem dostal ted za necra low lvl at vylecim 900 band, takze se musim naschval nechat mlatit....

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Týdenní questy
« Odpověď #119 kdy: Květen 17, 2017, 11:54:09 dopoledne »
Souhlasim s tim, ze SLAPAT naschval do pavucin je kravina, ze by melo stacit "znic pavucinu"
To same jsem dostal ted za necra low lvl at vylecim 900 band, takze se musim naschval nechat mlatit....
s timhle souhlasim, danej quest se mi z tohodle hlediska taky nelibil, ale chteli jsme tech questu mit rozumny mnozstvi. Alespon je to osetreny, aby ty povolani co rany dostavat nemaji nemuseli vylecit tolik.