Diskuse s GMs > Pravidla

Domy a PvP

(1/1)

Hidame:
Byl bych rád, kdyby GM team udělal nějaká jasná pravidla ohledně pvp a domech/domovní zóny. (nenarážím tím na schovávání v nezaplacených domech). Fakt, že po zabití Mystogana v nezaplaceném domě v MT šli hned 4 lidi sekat lágr (prakticky hned a to dva dokonce lágr 2) a teď se v jiných případech (minimálně stejně závažných) nedělá nic mi nepřijde správné. Hlavně bych uvítal vyjádření, jestli se jako dům počítá i práh (který určitě patří do domovní zóny). Jeden případ už jsem psal před hodně dlouhou dobou dokonce na mail (stále bez odpovědi) a druhý dnes na Page (už mi přišlo, že to je za únosnou mírou). Píšu to také sem, protože mi přijde, že je tu diskuze na dobré úrovni a hlavně to tu GM team čte.  :)

SirGlorg:
Práh je součástí domu. Pravidla budeme upravovat snad dnes. Pročítal jsem je sběžně, a nejsou v moc dobrém stavu, chtěl bych je trochu pročistit.

Co se týče "zabití v domě" - v principu si myslím, že není důvod hned lágrovat za to, že někdo zabil někoho v domě - může jít o neúmyslné zabití, tím spíš na prahu, tam záleží na cool-downu útoku a třeba i lag serveru. Takže z mojí pozice zabití se dá v konkrétních případech přejít bez problému, ale loot už ne. Pravidlo pravý ruky je - nevíš jestli tělo leží na prahu/v domě nebo už ne -> tak to nelootuj. Pokud máš "auto-loot" script, tak je to tvůj problém. Každý hráč je zodpovědný za scripty, který používá, není omluvou, že ti script automaticky začal lootovat těla uvnitř domu. - ale zase, pokud projevíš okamžitou snahu o nápravu a věci např. naházíš zpátky do těla, tak nevidím důvod, proč by tě měl někdo za každou cenu pranýřovat. Když si to ale necháš, tak už je to prohřešek proti pravidlům.

Nightmare:
Doplneno do pravidel. Prah je soucast domu. V pondeli se kona GM porada, kde se tato zalezitost probere podrobneji.

Hidame:
Děkuji za jasné vyjádření. Jsem rád, že už se k tomu takhle rychle GM team vyjádřil. Je jasné, že se ke každému prohřešku musí přistupovat individuálně a že je rozdíl když to někdo udělal omylem a snaží se hned o nápravu a naopak, když to někdo udělal cíleně. Taky bych se rád omluvil GM teamu pokud jsem v něm někoho urazil, nebo to vypadalo, že si ho nevážím. Naopak vás chovám ve velkém respektu a jsem rád, že se o tu hru staráte. O podvod jsem se doopravdy nepokoušel, psal jsem vysvětlení Nightmarovi na ICQ. Každopádně pokud by se vám podařila celkově sepsat pravidla tak by to bylo skvělé a hodně hráčů by to ocenilo. Děkuji, že se tu o to tak staráte a že pomáháte sem přivést nové lidi z Rebornu a tim zase oživujete tento server.  ;)

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi