Autor Téma: Phoenix  (Přečteno 8740 krát)

Hidame

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Phoenix
« kdy: Červen 04, 2017, 02:41:04 odpoledne »
Ahoj, poradil by mi někdo s Phoenixem? Našel jsem dva typy. Jeden ze http://ultima.smoce.net/kategorie/phoenix/clanek/ a jeden v C# https://github.com/mdvorak/phoenix/tree/9818b7ba86527e5faada5547191dd5adc40840d4. Byl by tu někdo ochotný mě zasvětit jak to funguje? Skriptování v C++ a C# pak nějak zvládnu. Chci to hlavně z důvodu sbírání šipek za ranga, taky bych si rád změnil parametry herního okna jako to jde například ve 2015.
Předem díky.

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #1 kdy: Červen 05, 2017, 02:43:25 dopoledne »
Ahoj, jsou to stejne Phoenixy, alepson co vim, jen ze smoceho je doplnen o scripty a pluginy. Sbirani sipek v Phoenixu nejak nefunguje, resp. jsem jeste neprisel na zpusob jak je sbirat. Co se tyce herniho okna da se to napsat a kdysi to nekdo i sdilel na vyvesce ve forme hesla na smoceho stranky..

Rav

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 20
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #2 kdy: Červen 05, 2017, 08:24:31 dopoledne »
kdybyste rozlouskli to sbirani sipek, ozvete se prosim, taky se s tim peru, sbira mi to jen nektere, nekdy pomuze resync, pouzivam na to skript na sbirani veci ze zeme z te knihovny athena

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #3 kdy: Červen 05, 2017, 09:37:08 dopoledne »
ono u toho sbirani sipek, problem je v tom, ze vystrelene sipce se priradi kontejner, pokud se dobre pamatuju tak bagl cile, pripadne kdyz uz ma v sobe nejakou sipku tak jako kontejner s euklada id dane "kupky" sipek. Kdyz nasledne z monstravypadnou v sc se hleda typicky na zemi,ale ony "oficialne" nejsou na zemi.. to je cely problem

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #4 kdy: Červen 05, 2017, 09:51:37 dopoledne »
eeeeeh ? no to nevim. Muze to byt nejaky specifikum phoenixe, nikdy jsem s nim nepracoval, ale obecne v UO tohle neni pravda. Itemy muzou byt budto v nejakym conteineru definovanym pres nejake cont.ID, nebo jsou na zemi, kdy CONT neexistuje, ale item ma definovanou pozici X,Y,Z a mapplan.

Co se u sipek muze menit, tak je dispId - nevim, podle ceho vybirate sipky co sbirate, ale jedna sipka vypada jinak nez dve (ID vetsiho mnozstvi itemku je jine nez single itemku).

Pokud vam v poradku funguje sbirani cehokoliv jinyho, tak bych si spis overil, ze mate v tom loot scriptu spravne vyjmenovane vsechny typy tech sipek vcetne single/multi grafiky a taky otocenych variant (kdyz nektere itemky pokladate na zem, pokazdy se trochu otocej - pokud maji sipky nejakou jinou grafiku po polozeni na zem, muzete mit ve scriptu vybrane ID nespravne grafiky a podobne).

Jezinka

  • Mistr
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #5 kdy: Červen 05, 2017, 06:08:42 odpoledne »
no, ty sipky jsme testovali, kdyz jeem si stezovala, ze jsem kvuli jejich looceni pokazde kriminalnik.
slo tam o to, ze kdyz lezeli na zemi, patrili bud me (to je v poradku), nebo monstru (kdyz to byl humanoid, tak to lootera zcrimlo), nebo druhemu rangerovi (crim pri kazdem looceni ze zeme)

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #6 kdy: Červen 05, 2017, 07:36:16 odpoledne »
jak pise Glorg, sfera to "pusti" na zem, ale Phoenix uklada dany item(sipku) do nejakeho containeru, ktery ovsem neodpovida kolekci itemu ktere bere ze jsou na zemi a to je cely problem

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #7 kdy: Červen 06, 2017, 09:42:00 dopoledne »
aha, no tak to uz vypada na glitch primo ve phoenixu, nebo nevim. Nikdy jsem s tim nedelal, ale prislo mi to divny.

Jiny predmety nez sipky to nedelaj ?

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #8 kdy: Červen 06, 2017, 12:32:08 odpoledne »
je to prave jen u sipek, kdyz to jako hrac hodim na zem neni problem, ovsem kdyz to dropne monstrum "neni videt" to same dela INJ 2015

Theo

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:Phoenix
« Odpověď #9 kdy: Červen 18, 2017, 11:01:58 odpoledne »
uo assist delal to same