Autor Téma: Padání clienta po aktualizaci windows 10  (Přečteno 6582 krát)

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Padání clienta po aktualizaci windows 10
« kdy: Prosinec 09, 2017, 08:14:31 dopoledne »
Bohužel mi windows 10 aktualizovaly na nejnovější build a od té doby client padá. Děje se to, co jsem zatím zjistil jen v případě zabití NPC monstra. Jakmile dojde k usmrcení NPC, client padne a vyhodí Chybu. Viz obrázek:



Máte s tím někdo už zkušennost? Případně, jak tento problém odstranit? Zkoušel jsem jinou verzi clienta, ale nezabralo to.

Jen doplním, provedl jsem po update formát c a reinstal celého systému. Nefungovalo více programů. Nyní testnu přepnutí kompatibility.

Test špatný. Had mě postavu z důvodů lagu zabil a hned padl client.
« Poslední změna: Prosinec 09, 2017, 08:40:33 dopoledne od golfin »

Ceridwen

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 57
  • Karma: +3/-1
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 09, 2017, 09:30:37 dopoledne »
kdyz jsem jeste pouzival inj, sem tam to tak zblblo, po reinstalu inj to bylo ok.. ale myslim ze to blo jen u starsich verzi INJ, 2015 slapala ok

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 09, 2017, 11:05:07 dopoledne »
zkus zadat prikaz .underwear. Nekdy to pomuze
« Poslední změna: Prosinec 09, 2017, 11:06:57 dopoledne od SirGlorg »

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 09, 2017, 11:27:03 dopoledne »
Ceridwen - injektionem to není, nesnáším ho, tak ho nepoužívám. I když zde je to občas nutnost.

SirGlorg - jako developeři víme oba moc dobře, čím to je. Erebor používá nekompatibilní verzi ultimy a sferu pro dnešní dobu. Jinými slovy, stará UO a stará sféra a starý client si nerozumí s novými trendy operačního systému. Tak se ptám, uvažujete zde na Ereboru o přechodu k nové sféře a tím k nejnovější verzi ultimy? Dost by to pomohlo nejen při pádech hry, ale k celkovému rozvoji hry samotné.

 Příkaz  .underwear hráč nemůže používat, nemá na to plevel.

Ještě něco ten client dělá špatně. Když lootnu hada, dýkou, vyhodí skill hlášku:

Your skill in Mace Fighting has decreased by -50.0%.  It is now 0.0%.. Mace Fighting na dýku je divný ne? A - 50%???
« Poslední změna: Prosinec 09, 2017, 11:50:21 dopoledne od golfin »

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 09, 2017, 12:27:21 odpoledne »
Hmm, při vytvoření nové postavy tento problém odpadl. Nicméně, client se chová podivně. Pro vytvoření nové postavy jsem musel použít yoko, aby mi client nabídl gumpy se seznamem postav. Bez yoka to přeskočí a rovnou logne za poslední hranou postavu. Pokud se na to budete chtít podívat, SireGlorku, napíši Vám soukromou zprávu s accountem a postavou.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 09, 2017, 04:09:40 odpoledne »
je tam prodleva, neni to Yokem. Pokud relognes do cca 30s, tak se ti automaticky logne posledni postava, jinak ti to da na vybranou

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 09, 2017, 05:15:14 odpoledne »
Dík za info.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 09, 2017, 07:23:01 odpoledne »
prikaz .underwear se zda se hracum odebral, aby si to nerozbijeli. Vsiml jsem si, ze vstupni gate do sveta ten underwear shodi, takze ti to opravi postavu, ALE. Nezakladal jsi si nahodou tu buglou postavu ted minulou sobotu nebo patek (uz nevim jiste)? Doslo k predelani tutorialu a zmene ve scriptech a jeden den vstupni gate neprovadela spravne to co mela a mohla se ti v tutorialu ocitnout rozbita postava. GMko ti ingame muze ten prikaz nad postavou zavolat rucne a opravit to.

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 09, 2017, 08:52:42 odpoledne »
To je rozumné vysvětlení *usmívá se*. Je to jak píšeš. Ale jak jsem psal do PM. Už není třeba řešit. Tu postavu hrát nebudu, vytvořil jsem novou. A zatím funguje. Díky.

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 10, 2017, 06:14:25 odpoledne »
je tam prodleva, neni to Yokem. Pokud relognes do cca 30s, tak se ti automaticky logne posledni postava, jinak ti to da na vybranou

No, toto bude asi rozbitý ve scriptech. I popár hodinách nečinnosti na serverukdy jsem offline) mi to nabídku postav nenabídne. Ale neděje se tak vždy. Včera a dnes ráno to fungovalo. Večer už ne. Asi by to chtělo prověřit. No ono všeobecně, jaký ta funkce má význam? Mě to přijde spíše na škodu, než k užitku.

SirGlorg

  • Game Master
  • Velmistr
  • *****
  • Příspěvků: 244
  • Karma: +8/-1
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 10, 2017, 11:55:18 odpoledne »
Pokud vim, jde o hardcoded vlastnost sphere nebo clienta (mozna oboji), tahle funkcionalita neni z nasi strany nijak doscriptovana. Zamer mohl byt ruzny, ale resit ho nema uplne smysl, protoze s nim stejne musime zit. Proc ti to nefunguje mi neni uplne jasny, ja s tim nikdy problem nemel.

Nevim jiste, co se stane, pokud se loadne save z doby, kdy jsi byl online, ciste teoreticky muze na te postave byt ulozene neco, co indikuje, ze se na ni mas hned lognout namisto vyberu charakteru, ale to mi prijde jako pomerne divoka uvaha.

golfin

  • Expert
  • **
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:Padání clienta po aktualizaci windows 10
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 13, 2017, 05:53:42 odpoledne »
Vrátím se k původní myšlence. Musím říct, škoda, že windows potřebuji. Jinak bych je už opravdu vyhodil nejen z okna. Ten nejnovější build, nejen, že přestala fungovat valná část programů a aplikací (např. pro vývoj ultimy), nejen, že nespustím centered atd, nejen, že nelognu enchanced verzí clienta k serveru atd. Ale ony natvrdo po nainstalování aktualizace restartne PC, i když mám nastavené oznamování. teď jsem přišel o rozdělanou práci. O výkendu vracím sedmičky a pro tento stroj ntb už desítky nechci ani vidět.